Bakanlıkta Görevli Elçilik Memuru Kendini Ne Zannediyor?

0
291

Eğitim Bakanlığında Genel Orta Öğretim Dairesi Proje Koordinatörü olarak görevlendirilmiş elçilik memuru, sendikamızın ‘Çanakkale Kampında Neler Oldu’ başlıklı kamuoyuyla paylaştığı bildirisinin altına sosyal medyada yorum yazmış. Bizlere, görev yaptığı daireye bağlı öğretmenlere, bin bir türlü hakaretin yanında  ağır ithamlarda bulunuyor. Üstüne üstlük ‘ uçak bizim, para bizim….kimi göndereceğimizi size soracak değiliz‘ diyor.

Ankara’nın memuru kendini kaybetmiş. Nerede olduğunu unutmuş. Sayın memur, sayın elçilik yetkilileri, yıllardır varoluş mücadelesi vermekte olan, laik, demokratik, çağdaş, onurlu, ilkeli, bağımsız, farklılıklara saygı gösteren, insan haklarına saygılı, hukukun üstünlüğüne dayalı eşit, özgür bir yaşam için mücadele etmekte olan; ekonomik, siyasi, kültürel, çevresel tüm dayatmalarınıza karşı eğitimle, din işleri yasasıyla, kamplarınızla bu topluma yönelik dönüştürme çalışmalarınıza karşı mücadele eden Kıbrıslı Türklerin ülkesinde olduğunuzu size hatırlatmak isteriz.

Omurgasız siyasilerimiz bizlere hakaret etmenize, aşağılamanıza, itibarsızlaştırmaya çalışmanıza, dönüştürme politikalarınıza boyun eğebilir, harfiyen uyabilir, göz yumabilir, kulak tıkayabilir ancak bizler buna izin vermeyiz!

Bu ülkeyi yönettiğini iddia eden hükümet yetkililerine sormak isteriz;

Bu memleket kimin? Kim yönetiyor?

 Eğer siz yönetiyorsanız, kendisini “bu evin efendisi” zanneden ve düşünce özgürlüğünü hazmedemeyip hakareti, aşağılamayı kendinde hak görüp başvuran bu zat için gereğini yapınız ve derhal görevden alınız!

Siz görevden almazsanız biz alacağız!

Biliniz ki, bu ülkeyi yaşanabilir bir ülke olmaktan gün geçtikçe uzaklaştıran, yağma talan peşkeş düzeniyle dayatmalara ve toplum mühendisliği hedefiyle uygulanan politikalara boyun eğen, fırsat veren, göz göre göre izin veren sizleri ne tarih, ne de gelecek nesiller asla affetmeyecek!

 

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)