Şampiyon Melekler Anısına XXII. KTOEÖS Spor Etkinlikleri (Halı Saha, Voleybol ve Masa Tenisi Turnuvaları) Duyurusu

0
180

Tüm Öğretmenlerimize;

Sendikamız KTOEÖS, öğretmenlere yönelik kültür, sanat ve sporla ilgili etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Sendikamız yıllardır süregelen Halı Saha Futbol Turnuvası yanında, bu yıl gelen yoğun istek üzerine Kadınlar Voleybol ve Karma Masa Tenisi Turnuvaları düzenleme kararı almıştır.

Tüm turnuvalar “Şampiyon Melekler” anısına düzenlenecektir. Yapılacak turnuvalara katılım konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi en büyük dileğimizdir.

Bu amaçla turnuva koşulları aşağıdaki gibi düzenlenmiştir.

 

 • Takım Bildirimi

Aşağıdaki kurallara uygun şekilde oluşturulan okul öğretmen takımları, en geç 1 Nisan 2024 Pazartesi  günü saat 15:00’e kadar okul sendika temsilcilerine, spor komitesi bölge sorumlularına ya da sendika sekreterine telefon, e-posta veya faks ile bildirilmelidir. 1 Nisan’a kadar takımla ilgili gerekli bilgilerin aşağıdaki linklerde size sunulan tablo üzerinde doldurulmasını rica ederiz.

TURNUVA TAKIM TABLOSU MASA TENİSİ 2024

TURNUVA TAKIM TABLOSU VOLEYBOL 2024

TURNUVA-TAKIM-TABLOSU FUTBOL,2024

Kura çekiminde her takım birer temsilci ile temsil edilmek zorundadır. Ayrıca turnuvaya bireysel (+1) olarak katılmak isteyen herhangi bir takımda yer almayan üyeler de bildirimini yapmalıdır. Komitenin yapacağı toplantıda takımların nasıl oluşturulacağı ve bireysel (+1) olarak katılım yapacak üyelerin durumları netlik kazanacaktır.

Turnuvaya katılan takımlarla beraber kura çekimi 2 Nisan 2024 Salı saat 15,00’de sendikada yapılacaktır. Turnuva fikstürü kura çekiminden sonra takımlara duyurulacaktır. (Toplantıya katılmayan takımlar alınan kararları onaylamış sayılacaktır.)

 

 • Futbol Turnuva Koşulları
 1. Turnuva, takımları Batı (Bölgeler: Lefkoşa-Girne-Güzelyurt-Lefke) ve Doğu (Bölgeler: İskele-Mağusa-Mesarya) olmak üzere 2 gruba ayrılarak düzenlenecektir.
 2. Kurallar çerçevesinde oluşacak takım sayılarına göre final müsabakaları spor komitesi tarafından düzenlenecektir.
 3. a- Takım çıkaramayacak durumda olan ayni bölgedeki 2 okul birleşebilir. 2 okulun birleşmesi durumunda toplam oyuncu sayısı 12’yi geçemez. (Örnek: 7+5; 6+6; 8+4)

b- Bir okuldan 2 kişi varsa okulunu temsil etmiş sayılır. Bir okulun temsiliyeti oluşmuşsa bireyler farklı 2 takımda oynayamaz. (Örnek: A Okul: 7 kişi + B Okul: 2 kişi bir takım oluşturur.)

c- ANCAK eğer bir üyenin okulunda/kurumunda temsiliyet oluşmamışsa ve üye tek kalmışsa bu bireysel (+1) katılım olarak sayılacak ve okul temsiliyetinin dışında tutulacaktır.

d- Bir okulda 10 kişi ve üzeri oyuncu varsa başka bir okulla birleşemez. Ancak takımlarına bireysel (+1) olarak oyuncu katabilirler.

e- 2 okul birleştikten sonra oyuncu sayısı 10’u geçmiyorsa takımlarına bireysel (+1) olarak oyuncu katabilirler. Bu durumda 2 okul ve bireysel (+1) katılımdan oluşan bir  takımın toplam oyuncu sayısı 11’i geçmeyecektir. (Örnek: 7+3+1; 5+5+1)

f- Oyuncu sayısı yeterli olmayan ve herhangi bir okul ile birleşmemiş/birleşememiş olan okullar Sendika Spor Komitesi üyelerine ulaşıp yardım talep edebilirler. (Örnek: X okulda sadece 3 kişi turnuvaya katılmak istemiş ama katılamamış durumda ise.)

 1. Takımlar her ne şekilde oluşursa oluşsun, saha içerisinde ayni anda en fazla 1 (BİR) Süper Lig/ 1. Lig + (BİR) BTM veya 2 BTM, KTFF lisanslı oyuncu bulundurabilir. Çıkan lisanslı oyuncunun yerine yedekte olan lisanslı oyuncu girebilir. (Lisanslı= Mevcut sezonda lisansı tazelenmiş olanlar.)
 2. Kadrosu ve görev yeri farklı olan öğretmenler görev yaptığı okulun kadrosunda kabul edilir. Birden fazla okulda görev yapan öğretmen, görev yaptığı okullardan birini tercih eder.
 3. a-Her takım kendi okul adıyla turnuvaya katılır. Oyuncuların KTOEÖS üyesi olması koşuldur. Takımlar her ne şekilde oluşursa oluşsun bir takım kadrosunda geçici ve/veya dış ülkeden görevli gelen en çok 2 kişi (Turnuvaya ortak katılan okullar belirleyecekleri ortak bir isimle katılabilirler.)

 b-Üye olma özellikleri taşıyan fakat halen üye olmayan herhangi bir öğretmenin üst üste iki yıl olmamak koşuluyla takımda yer alabilir.

 1. Maçların süresi 25 dakikalık 2 devreden oluşur.
 2. Kadın üyeler kendi okulunun takımında veya tercih ettiği herhangi bir takımda herhangi bir sınırlamaya takılmadan turnuvaya katılabileceklerdir.
 3. Maç takım kadrosu kaleci dahil 12 kişidir.( 6 as ve 6 yedek)
 4. Her takım, bir maç sırasında en çok 5 kez oyuncu değişikliği Oyundan çıkan oyuncu tekrar oyuna girebilir.
 5. Kırmızı kart gören oyuncu bir sonraki maçta otomatik cezalı sayılır ve kadroda yer alamaz. Hakem raporu ve turnuva komitesi kararı ile daha uzun süreli cezalar verilebilir. Herhangi bir maçta kırmızı kart cezalısı bir oyuncu oynatılırsa oynatan takım hükmen 3-0 mağlup sayılacaktır.
 6. Toplamda 3 sarı kart gören bir oyuncu bir sonraki maçta cezalı sayılacaktır.
 7. Kura çekiminden sonra bildirilen kadrolarda herhangi bir değişiklik yapılamaz.
 8. Takım listeleri lisans yerine geçerlidir. Takım oyuncuları spor komitesinin onayı dışında değiştirilemez. Takım listeleri spor komitesi tarafından mühürlenip onaylanacaktır. Takım listeleri her maçtan önce spor komitesinin belirleyeceği ilgili gözlemciye ibraz edilecektir.
 9. Müsabakalar ile ilgili herhangi bir konudaki şikâyet (kurallarda açıkça belirtilen durumlar hariç) en geç 24 saat içinde Spor Komitesine iletilmelidir. Komite söz konusu şikayete, şikayete taraf olan takımların bir sonraki müsabakaları oynanmadan cevap verecektir.
 10. a.) Turnuvamızın sağlıklı yürütülebilmesi açısından maçların ertelenmesi teklif edilemez. Ancak herhangi bir takımın 3 oyuncusunun yurtdışına resmi görevli yapılması durumunda (durum belgelenerek müsabaka tarihinden 72 saat önce haber verilmesi şartıyla) veya beklenmedik ciddi trafik kazaları olması durumunda spor komitesine takımlar maç tarihinin değiştirilmesi ile ilgili talepte bulunabilir, söz konusu maçların ertelenmesi ile ilgili spor komitesi talepleri değerlendirecektir.

b) Geçerli bir mazeret göstermeden maça çıkmayan bir takım 3-0 hükmen mağlup sayılacaktır.

 1. Turnuva finallerinin oynanacağı yer veya yerler komite tarafından belirlencektir.
 2. Turnuvaya katılacak oyuncuların sağlık kontrolünden geçmesi kendi sorumluluklarındadır.
 3. Turnuvadaki müsabakalar sırasında yaşanacak olası sakatlanmalar, rahatsızlıklar ile ilgili olarak sadece devlet hastanelerindeki tedavi masrafları sendika tarafından karşılanacaktır. Özel hastanelerdeki masraflar kişiye ait olacaktır.
 4. Grup maçları sonucunda bir grupta aynı puanı paylaşan takımların pozisyonu aşağıdaki kriterlere göre belirlenecektir.
 5. Öncelikle ilgili takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki skor üstünlüğüne bakılacaktır.
 6. Eşitliğin devam etmesi halinde, daha az kart gören takım üstün sayılacaktır. ( Kartların karşılığı: Sarı kart = -1 ; Kırmızı kart = -2)
 7. Eşitliğin yine devam etmesi halinde, ilgili takımlar arasında yapılacak tek maçlı eleme usulü müsabaka neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınacaktır.
 8. Final maçlarındaki müsabakalarda beraberlik bozulmazsa sonucu 5’er penaltı atışları belirleyecektir. Penaltı atışları maç bitiminde ounda aktif olan oyuncular arasında yapılacaktır. Eşitlik bozulmadığı takdirde seri penaltı atışlarına geçilecektir.
 9. Turnuva boyunca oyuncuların müsabakalarda kullanacağı ayakkabı türü halı sahaya uygun olmalı, takımlar forma veya yelek kullanmalıdır.
 10. Takımların forma renklerinin aynı olması durumunda sendika Spor Komitesi farklı renkte yelekler sağlayacaktır.

 

 • Voleybol Turnuva Koşulları:
 1. Takımlar birden çok okul arasından oluşturulabilir.

2.Voleybol maçları 5 set üzerinden oynanır, netice seti hariç her sette 25 sayıya ulaşan seti alır. 3 set alan takım maçı kazanmış olur.

 • 2 – 2’lik eşitlik durumunda 15 sayılık netice seti oynanır.
 • Setlerde 24-24’lük ya da 14-14’lük eşitlik olması durumunda, 2 sayı ile üstünlük sağlayan takım seti ya da maçı kazanır.
 • Masa Tenisi Turnuva Koşulları:
 1. Kadın ve erkek üyelerimiz Turnuvaya başvurabilir.
 2. Masa Tenisi maçları 3 set üzerinden oynanacaktır. 2 set kazanan oyuncu oyunun galibi olacaktır.
 3. Her set 11 (onbir) sayı üzerinden oynanır ve setin tamamlanması için bir oyuncunun en az 2 (iki) sayı farkla 11 (onbir) skoruna ulaşması gerekir.

Not: Turnuvanın düzen ve gerçekleşmesinden spor komitesi sorumludur.

Görüş ve öneriler KTOEÖS Spor Komitesi tarafından değerlendirilecektir.

Her türlü itiraz ile ilgili Spor komitesi yetkilidir. Turnuva koşullarına uymadığı tespit edilen takımlar turnuvadan diskalifiye edilir.

 

ANI TURNUVAMIZIN ÖĞRETMENE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE VE SPORTMENCE OLMASINI DİLERİZ.

 

 

Saygılarımızla,

 

 

Ender Öztunca                                                        Erkan Bulak

Spor Komitesi a.                                                 Örgütlenme Sekreteri

Yönetim Kurulu a.

 

Spor Komitesi Bölge Temsilcileri
Doğu Bölgesi Batı Bölgesi
Ali CAN (0548 8868487)

RİFAT CAN   (0548 8424475)

Şermin YÜCELEN (0533 8759243)

Naziyet ERBULAK (0533 8674599)

Refik HAZIR (0533 8679909)

 

Erkan BULAK (0548 8605951)

Ender ÖZTUNCA (0542 8513333)

Derviş KOLCU (0542 8542555)

Çilen ULUSOY (0548 8310707)

Zekai TÖRE  (0533 8697478)

Çağın ALEVKAYALI (0548 8772773)