İnsan Canını Kendi Çıkarları için Kıyanları Kınıyoruz

0
170

Terörist saldırılarla düşünceyi, özgürlüğü susturmak isteyen anlayışları şiddetle protesto ediyoruz.

Emperyalist kar hırsı ve sadece kendi çıkarlarını düşünen anlayışlar, her zaman kendilerine bahaneler üreterek dünyadan uzlayışı, sevgiyi, özgürlüğü yok edeceğini sanarak insanın en temel hakkı olan yaşama hakkına tecavüz etmeyi bile bir yol, bir yöntem olarak kullanmaktadırlar.

Ne yazık ki gizli ve şeytani planlarla işlenen cinayetleri ister devletler, ister tarikatlar, isterse bireyler olsun, hep bir takım gerekçeler öne sürerek yapmaktadırlar. Kendilerini haklı göstermeye çalışarak öne sürdükleri gerekçeler her zaman amaçlarına ulaşacakları iğrenç yalanlardan öteye gitmemekle birlikte, onlarca- binlerce masum insanın canice katledilmesinin gerekçesi yapılamaktadır.

İnsan onuru, vicdanı bu caniliğe dur demelidir. Din uğruna insan canına kıyanların diğer canilerden farkı yoktur. Bir insanı öldürmekle özgürlük öldürülemeyecektir.

Fransa’nın başkenti Paris’te mizah dergisi Charlie Hebdo’nun merkezine yapılan kanlı saldırı ve katliam, insanlık onuruna, vicdanına, özgürlüğüne yapılmıştır. Dünyanın neresinde yapılırsa yapılsın, aptalca olan bu caniliğin anlamı aynıdır. Bu ve benzer saldırıları yapanları şiddetle kınıyoruz. Fransız halkına sabır, sağduyu, ölenlerin yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

                  

Tahir GÖKÇEBEL

Başkan

Yönetim Kurulu a.