ZAMLAR GERİ ALINMALIDIR

0
110

Son bir yılda elektriğe % 50 ye yakın  zam yapılmıştır. Tüm temel tüketim maddeleri, harçlar aynı doğrultuda zamlanmış, buna karşılık çalışanlara, asgari ücretliye verilen komik artış oranları ile en az %30 alım gücü düşürülmüştür.

Elektrik kullanamayan odun ve gazla ısınmaya çalışan insanlar odalarda ölürken, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu, Cratos Otelin 9 Milyon borcunu silerek, yakında mazotun biteceğini duyurarak jeneratörleri hazırlayın çağrısı yapacak kadar kendini bilmez duruma gelmiş, halkımızla dalga geçmeye başlamıştır.

Halkımızın yaşadığı sıkıntıları Hükümet sorunu olmaktan çıkmıştır. Sistemsizliğin, devlet soygununun diyetini fazlası ile halk ödemeye devam etmektedir. Trafikte, kriminal suçlarda, ekonomide, sağlıkta, eğitimde yaşanan sıkıntılar nefes alınamaz bir durum yaratmaktadır. Halkla dalga geçen yasaları uygulamayan, halkın kurumlarını ve paralarını zenginlere peşkeş çekerken kendisini yönetici ve bakan görenlerin açıklamaları, açtıkları yaralara tuz biber basmaya devam etmektedir.

Gayrı ahlaki, eşitsiz, adaletsiz, ayrılıkçı Göç Yasası ile istihdam edilenlere anlamsız ve değersiz 2.14’lük ek artış Şubat ayında yapılacak denmesine rağmen gençlerle dalga geçilmiştir. Bu anlamsız artış bile geciktirilmişken zamlara devam edilmiştir.

UBP-DP Hükümeti hiçbir sorunu çözemez duruma gelmiş,  meclisi bile toplamaktan  aciz duruma düşmüştür.

     Çağrımız bu ülkede şu an hükümette olanlara ve Hükümete Talip Olanlaradır:

Halkımız sorunlardan, sistemsizlikten, hesap vermemenizden, kaynaklarını cebe atmanızdan bıkmıştır. Çaresizliğe mahkum edilmiş insanca yaşam koşulları her alanda yok edilmiş ve sizin hükümetçilik oyununuzdan bıkmıştır.

Göç Yasası gibi adaletsizliklerin ortadan kaldırılması, asgari ücretin insanca yaşam ücretine dönüştürülmesi, toplu sözleşme ve sendikalaşmanın tüm çalışanlarda sağlanması,  mal ve hizmetlerde ucuzlama sağlanması, trafik, çevre, uyuşturucu gibi esas sorunlar unutulmuştur. Mafyalaşmış, yozlaşmış durumdan, herkes hesap vereceği  şeffaf sisteme ihtiyaç vardır.

Kısa bir sürede dövizde yaşanan artış da dikkate alınarak, eşel mobil iki ayda bire döndürülmeli veya stabl bir para birimine (euro ) geçilmelidir. KT Elektrik Kurumunun suç işleyerek cezasını da halka yüklemesi izlenilmemelidir.

KTOEÖS olarak Suç Duyurusunda bulunuyoruz.

Kamu kaynaklarına, halkına sahip çıkması gerekenler sessiz olmaya devam ederse hırsızlık suçuna ortak olacaktır.

 

 

Tahir GÖKÇEBEL

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)