Türkiye’den Öğretmen Talep Etmek Ülkemiz İnsanına SAYGISIZLIKTIR

0
175

Türkiye’de devam eden gerici, ırkçı eğitim sistemini AKP Hükümeti’nin baskısı ile ülkemize taşımak isteyen, eğitimden anlamayan Eğitim Bakanı Özdemir Berova, koltukta kalma uğruna Türkiye’den 167 öğretmenin ülkemize gelmesi için resmi girişim başlatmıştır.

Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı sitesinde yayınlanan ilan ile gündeme gelen bu konu, adamızın kuzeyinde eğitimin nasıl yöneltildiğinin de güzel bir örneğidir. “Tasarruf” adı altında eğitimin ihtiyacı olan öğretmenleri istihdam etmekten kaçınan Sn. Özdemir Berova’nın KKTC vatandaşı binlerce işsiz öğretmen olurken Türkiye’den öğretmen getirmek istemesinin altında yatan temel düşünce gerici eğitimi ülkemize taşımaktır. Kıbrıs Türk toplumunu asimile etmek ve adamızın kuzeyini Türkiye’ye entegrasyonunu sağlamak temel amaçtır. Özellikle ülkemizde var olan yetişmiş öğretmenler işsizken Türkiye’den bu alanda yetişmiş öğretmen talep etmek, bu amaçları gizlemeye yönelik perdelemedir. “Kindar ve dindar” nesiller yetiştirmeyi amaçlamış Türkiye eğitim sisteminin ülkemize gelecek olan bu öğretmenlerle ancak gerici, dinci eğitimi getirecekleri açıktır. Sn. Özdemir Berova’nın talep ettiği öğretmenlerin 32 tanesinin din eğitimi ile ilgili olması bu niyetin ne olduğunu ispat etmektedir.

            Adamızın kuzeyinde 580 işsiz rehber psikolojik danışması, 185 özel eğitim öğretmeni ve onlarca öğretmen işsizken Türkiye’den öğretmen talep etmek ülkemiz insanına saygısızlıktır.

İstihbarat maksatlı ve gericiliği yaymayı hedefleyerek öğretmen kisvesi adı altında ülkemize misyoner gönderilmesini reddeder,

bu konuyla ilgili tepki vermeye devam edeceğimizi vurgularız.

 

Saygılarımızla.

 

         Selma Eylem                                                                          Şener Elcil

     KTOEÖS Başkanı                                                              KTÖS Genel Sekreteri