Yarattığınız Sistemsizliğin Ortaya Çıkardığı Sorunları Halkın Omuzlarına Yıkmaktan Vazgeçin!

0
299

Koşulların her geçen gün zorlaştığı, doğru planlama yapılmadığı için halkın yaşam mücadelesinin güçleştiği zor bir pandemi dönemi yaşıyoruz.

Böylesi zor zamanlarda hükümet edenlerin her zamankinden daha fazla sorumluluğu olduğunu unutmaması gerekiyor. Hükümet edenlerin temel görevi zorlaşan koşulların aşılmasında halkına yardımcı olmaktır, planlama yapmaktır, yol göstermektir. Ne acıdır ki plansızlık ve duyarsızlık had safhaya ulaşmıştır.

Son 1 yılda TL’nin Sterlin karşısında %45 değer kaybettiğini ve ülkemizde fiyatların dövize endekslendiğini unutmuş gibi davranmaktadırlar.

Ülkemizde açıklanan son 1 yılda hesaplanabilen HP %17.46 – son 5 aylık HP ise %5.52’dir. Oranların düşük olabilmesi için gereken bütün bilimsel yöntemlerle elde edilen bu veriler alım gücünü korumaktan çok uzaktır.

Hal böyleyken toplumda güven oluşturmak için samimiyetle davranması gerekenlerin güvensizlik yaratarak samimiyetsizce davrandığını görmekteyiz.

  • Asgari ücretin artışının, emeklilik maaşlarının HP ile orantılı olduğunu bilmezmiş gibi HP’nin durdurulmasını sağlamaya çalışmakla halkın daha da fakirleşeceğinin farkında değil misiniz?
  • Sendika üyelerinin kendi maaşlarından gönüllü olarak yaptırdıkları kesintilerinden vergi almak için çalışma başlatarak yarattığınız huzursuzluğun size karşı güvensizliği arttırdığını görmüyor musunuz?
  • Bir yandan kamusal harcamaların yüksekliğinden şikayet ederken, öbür yandan kamuya münhalsiz-sınavsız, torpille “Gel sen da başla” diyerek yandaşlarınızı işe başlatmak, samimiyetsizlik, ikiyüzlülük değil midir?
  • Binlerce işyeri batmışken, on binlerce insan evine götüreceği ekmeğin derdindeyken, saray yapma planları yapmak, halkına sırtını dönmek anlamına gelmiyor mu?
  • Böylesi kriz durumunda harcanacak her kuruşun hesabını yapmak gerekirken “boş odaları” dahi ödeyecek şekilde anlaşmalar yapmak, kamu kaynaklarının düşüncesizce, hesapsızca harcanması demek değil midir?

 

Toplumda güven ortamının tesis edilmesi için samimiyetle davranmak zorundasınız. 

Yıllardır süregelen plansızlığın, sistemsizliğin yarattığı sorunları halkın omuzlarına yıkmaktan vazgeçin.

Toplumu bölmeden, kamplaşmaya neden olmadan sorunların ortaya çıkmasında siyasetin ve sizlerin rolünü unutmadan, sorunların çözümü için adım atmak zorundasınız.

 

Ozan ELMALI

Başkan

Yönetim  Kurulu (a.)