Yaratılan Düzenin Sorumlusu Kimdir, Kimlerdir?

0
166

Bir süre önce Başbakan KKTC’de Fetö olmadığı açıklamasını yapıyor ancak iki gün önce TC elçisi Fetö’nün KKTC’de çeşitli kuruluşlara sızdığının emarelerinden bahsediyor.

Kıbrıslı Türkler bir kez daha TC elçiliği tarafından aba altından sopa gösterilerek korkutulmaya  sindirilmeye mi çalışılıyor?

Öğrencilerin haremlik selamlık uygulamayla Çanakkale’ye kampa götürülmesi için bakanlık aracılığıyla yapılan çağrıya uymayan ve görev kabul etmeyen öğretmenlerimiz yaz tatilinde olmalarına rağmen okul idareleri tarafında telefonla aranıp kampa gitmeleri için baskı yapılıyor, tekrar ekip oluşturulmaya çalışılıyor. Bakanlık bunu elçiliğin telkiniyle mi yapıyor?

Kıbrıslı Türkler, Kıbrıs Cumhuriyetinin eşit ortağı olmaktan çıkarıldıktan sonra birçok hakkı gasp edilmiş, dayatmalara maruz kalmıştır. Merkez Bankası başkanı, güvenlik kuvvetleri komutanı, sivil savunma başkanı TC vatandaşı olmak zorundadır. Eğitim sistemi, müfredatlar Türkiye ile paralel olmak zorundadır. Özgürlükçü olmayan bu sistem, kuran kursları, ilahiyat, külliyeler, din işleri yasası Kıbrıslı Türklere niye dayatılmaktadır? Tüm bunlarla gelecekte nasıl bir topluma dönüşmesi hedeflenmektedir?

Dayatma ekonomik paketlerle ve bunlara boyun eğen hükümetlerle çalışanların hakları gasp edilmiştir. Özelleştirmeyle Kıbrıslı Türklere ait kurumlar TC sermayesine devredilmiştir. Kara para, insan kaçakçılığı, uyuşturucu, gece kulüpleri, casinolar, bet ofislerle ülke, yasa dışılığın merkezi haline gelmiş, cinayet, şiddet, taciz, tecavüz olaylarıyla yaşanabilir bir yer olmaktan çıkmıştır. Ülkenin demografik yapısı bozulmuş, kukla hükümetlere her türlü yolsuzluk, peşkeş yaptırılmaktadır.

Bu düzeni, bu ucubeyi, bu arka bahçeyi yaratan kimdir, kimlerdir?

Sayın Elçi, yıllardır Kıbrıslı Türklere yapılan siyasi, sosyal, kültürel ve dini dayatmalarınızı korkutarak, sindirerek hayata geçirmeniz, kabul ettirmeniz mümkün değildir.

Biliniz ki, yıllardır sürdürmekte olduğunuz asimilasyon politikalarına ve tüm dayatmalarınıza karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu a.