RANT DÜZENİNE SON VERİLMELİDİR

0
135

Ülkemizde ne yazık ki  yaratılan ve yaratılmakta olan rant düzenine tanık olmaktayız. Birilerine çıkar sağlamak için yasalar çıkarılıyor, emirnameler iptal ediliyor, yasa hükmünde kararnameler çıkarılıyor. Rant sağlamak amacıyla ayrıcalıklı sermaye gruplarına sit alanları peşkeş çekiliyor. Çevre, insan sağlığı hiçe sayılıyor. Yasalar hiçe sayılıyor. Demokratik, Hukuk devleti olmaktan her geçen gün biraz daha uzaklaşılıyor. Beşparmak dağları, Karpaz,  Girne, yurdumuzun dört bir tarafı Hükümetlerin desteği ile talan ediliyor!!!!

Girne 2. Emirnamesi mahkeme kararıyla iptal edildi. Ancak mahkeme kararı uygulanmıyor.  Üstüne üstlük otel inşaatı sahibi zat buna karşı eylem yapanlara hakaret etmeyi kendinde hak olarak görüyor buna cüret ediyor. Bu kabul edilemez durumu halkımıza defalarca yaşatanlar ise çözüm yerine ukala tavırlarla halkla dalga geçmektedir.

Hükümete çağrı yapıyoruz, bir an önce bu yağma düzene son verilmelidir. Bu oluşturulan kokuşmuş rant düzeni bitirilmelidir. Çevre talanına, peşkeşine son verilmelidir. İmar yasası gibi gerekli yasal düzenlemeler yapılıp çevre koruma altına alınmalıdır. Hukuk dışı uygulamalara son verilmeli, kararnameyle ilgili mahkemenin aldığı karar uygulanmalı yıkım işlemleri hemen başlatılmalıdır. Ülkenin fiziki planı yapılmalıdır. Çevrenin yok edilmesinin diyetinin gelecek nesillere fatura edileceği unutulmamalıdır.

UBP-DP Hükümetine Çağrımız ve Uyarımızdır:

“Gittikçe yaşanılacak yer olmaktan çıkardığınız ülkemizi gözlerinizi açıp görmeli ve çok geç olmadan gerekli tedbirler almalısınız!!!”

“Sorun çözmek yerine çıkarlar uğruna sorun olmaktan vazgeçin!!”

 

 

Selma EYLEM

Mali Sekreter

Yönetim Kurulu (a.)