Siz Kim Oluyorsunuz ?!

0
1816

İdeolojik hedeflerle organize edilmiş Çanakkale kampının bu yıl ikincisi gerçekleştirilmektedir. Geçtiğimiz yıl yaşanan onca olay ve tepkiye rağmen bu yıl yine bizzat bakanlıkta elçilikten görevlendirilmiş ve biz Kıbrıslı Türklere hakaret ettiğinden mahkemeye verdiğimiz kişi ve ekibi tarafından bu kampın organizasyonu yapılmaktadır.

Uyarılarımıza rağmen Bakanlık neden gereğini yapmamıştır?

Bu kampta bu yıl yaşananlardan biri olan ve basına sızan ses kaydı Kıbrıslı Türklere hakaret etmeyi kanıksamış ve çekinmeden ortaya koyan anlayışı bir kez daha gün yüzüne çıkarmıştır. Geçen yıl  ‘Uçak da bizim para da bizim size ne oluyor’ diyenle ülkemize inşaat işçisi olarak gelip kısa sürede inşaat şirketi sahibi olan ve neredeyse tüm elçilik ihalelerini alan, her fırsatta sendikamıza ve sendikalı öğretmenlerimize hakaret etme cüretini gösteren, velileri öğretmenlerimize ve halkımıza karşı kışkırtıp suç işleyen kendini bilmezle aynı zihniyeti taşıyan,  çocuklarımıza, anne babalarına ve biz Kıbrıslı Türklere hakaret etme cesaretini gösteren bu zatı şiddetle kınıyor ve soruyoruz:  Siz kimsiniz? Bizlere hakaret etme hakkını nerden buluyorsunuz?

Şahısların münferit gösterdikleri tepki belli ki ideolojik politikaların patlama anında dile vurmuş biçimidir. Değiştirilmesi, biçimlendirilmesi istenen, farklılıklara tahammülsüzlüğün dışa vurumudur ve münferitliği temsil etmemektedir.

Soruyoruz:

  • Sevmediğiniz, saygı duymadığınız, her fırsatta aşağıladığınız, boğazlarını kesmek, dillerinde sigara söndürmek istediğiniz, değiştirmek için çabaladığınız bir toplumun çocuklarına bu kampı niye düzenlediniz?
  • İdeolojik hiçbir meseleniz, içinizde sakladığınız hiçbir politikanız yok mu?
  • Bu öfke, kin, nefret niye?
  • Ve siz saygıdeğer yetkililer, koltuk uğruna mı bu hakaretleri duymazlıktan geliyorsunuz?

Biliniz ki, Kıbrıs Türk toplumu, TC hükümetleri tarafından uygulanan tüm dayatmalara ve bunlara boyun eğen omurgasız hükümetlerine rağmen yıllardır siyasi eşit bir varlık olarak varoluş mücadelesi vermiş, vermeye devam edecektir.

Bu ve bunun gibi tüm asimilasyon, entegrasyon çalışmalarınıza karşı var olmayı başarmıştır. Geleneklerini, kimliğini, kültürünü ve inançlarını dönüştürme hedefiyle sürdürülen sistematik asimilasyon politikalarınız karşısında yarattığı demokrasiyle, kültürüyle, dini, dili, yaşam tarzıyla Kıbrıslı Türkler var olmaya devam edecektir.

Kimden gelirse gelsin bu topluma yapılan her saldırı, aşağılanma karşısında onurlu ve dik duracağız ve bunları yapanlar hesap verene kadar da peşlerinde olacağız.

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)