İBRET BELGESİ

0
97

 

Sayı: 12-1-51                                                                                                 4.6.2012

 

                                                            BASIN AÇIKLAMASI

            İşbirlikçiliği ve toplumuna ihaneti bir gelenek haline getirmiş U.B. Partisi ve bu anlayışını yansıtan onun yöneticilerinin Kıbrıslı Türk öğrencilerin Türkiye yöneticilerine GCSE ve A Level sınavları ile girmesinin sağlanması için dönemin Eğitim Bakanı Sn. Nazım Çavuşoğlu’nun yazdığı mektup tarihe geçecek bir ibret belgesidir.

            Irkçı bir yaklaşımla, toplumunu aşağılayan, eğitim süreçlerini kendi kafataşcı anlayışlarının şekillenmesi olarak gören UBP zihniyeti bu mektupla tam olarak açığa çıkmıştır. Türkiye Yüksek Öğretim Kurulu’ndan gelen yazıya dayanarak böyle bir girişim olup olmadığını sorduğumuz zaman, buna hep olumsuz yanıt vererek, CTP hükümetini suçlamışlar ve yalan söylemişlerdir. Daha da ileri giden Sn. Kemal Dürüst kendisinin böyle bir girişim yapmadığını vurgulamıştır. Sn. Dürüst işbirlikçi UBP hükümetinin bir bakanı olduğunu unutmuş görünerek ve “ben yapmadım Sn. Nazım Çavuşoğlu yaptı” diyerek olaydan sıyrılmaya çalışmaktadır. UBP hükümeti bu mektupla yağcılık, yalakalık ve işbirlikçiliğin en güzel örneğini ortaya koymaktadır.

            Mektupla Türkiye’nin özel bir eğitim kurumu olan TED Koleji’nin Kıbrıs’a geliş amacı da açık açık ifade edilmektedir viagra precio. Devlet okullarını yetersiz görüp Türkiye’deki özel eğitim kurumlarına her türlü imkânı hazırlayan Eğitim Bakanlığı’nın gerçek niyeti de ortadadır. Bunun adı asimilasyon ve entegrasyondur. Bir yandan çözüm istediğini, barış istediğini söyleyen Sn. Eroğlu öte yandan ise iki toplumun yakınlaşmaması için elinden gelen her türlü çabayı gösteren AKP ve İşbirlikçi UBP hükümeti, bu anlayış tam bir iki yüzlü siyasettir.

            Dillerinden “ambargo, izolasyon” lafını düşürmeden. Ceplerinde tanımadıkları Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kimlik ve pasaportları Kıbrıslı Türk Düşmanlığı yapmaya devam etmektedirler. Efendiler, bilesiniz ki sizin Kıbrıslı Türkler adına söz söylemeye, yazı yazmaya ve temsil etmeye hakkınız yoktur. Siz bu yaptıklarınızla ancak ve ancak Ankara hükümetlerine yağ çeken, yalakalık eden memurlar olabilirsiniz.

            Saygılarımızla.

 

 

 

Tahir GÖKÇEBEL                                                                                            Şener ELCİL

KTOEÖS                                                                                                       KTÖS

Başkanı                                                                                                        Genel Sekreteri