CTP-BG/DP-UG Hükümeti 2015’i Beklemeden Çekip Gitmelidir

0
79

AKP’nin uşaklığı ve sözcülüğü yapılarak hak budama dışında icraat yapamayan, hükümet olmayı insanlara eziyet etmek olarak algılayan CTP-BG/DP-UG hükümeti çekip gitmelidir.

İki yıla yakındır hükümette olan bu hükümet AKP ve sermayeye yaranacak şekilde hareket etmektedir. Bir yandan vergi affı, üçlü kararnameler, geziler, örtülü ödenekler, kayıt dışılıklar, peşkeşler devam ettirilirken diğer yandan tasarruf adı altında devlet okullarında ÖĞRETMEN, MUAVİN, ATELYE ŞEFİ, MÜDÜR gibi temel kadrolar atanmamaktadır. Devlet okulları, kantinleri, güvencesiz, bütçesiz, ilgisiz bırakılmıştır.

  • GÖÇ YASASI’nı kaldıracağım diye gelmişler şu anda hayat pahalılığını kaldırarak herkesi göç yasasına sokmayı eşitlik olarak yutturmaya çalışmaktadırlar.
  •  Kıbrıs Sorununda Kıbrıslı Türkler tamamen devre dışı bırakılmışlardır.
  • Öğretmenlere, çiftçilere, üreticilere, çalışanlara AKP yetkilileri ve sermaye dışında herkese yalan söylenmekte, sorunlar ötelenmektedir.
  • Su, ilahiyat, kıta sahanlığı, nükleer santral ve onlarca konuda AKP’ye tek söz söylenmemektedir. Sn. Doğuş Derya’nın doğru dürüst sesine özür isteyen utanmazlığa bile sessiz kalınmıştır.
  • Binlerce öğretmen işsizken yüzlerce TC’den öğretmen getirilerek ve çift maaş ödenerek misyoner olarak istihdam edilmelerine ses çıkarılmamaktadır.
  • Polis istediği yerde yol kesmeye başlamış, yasaları istediği gibi uygulamaktadır.

Yüzlerce örnek gösteriyor ki: Halkın sözcüsü olması gereken bu hükümet AKP’nin ve sermayenin değneği olmuştur. Bu hükümet fiilen bitmiştir. Sn. Maliye Bakanı hiçbir karşılık beklenmeden hizmet ettiği AKP ve sermayeye transfer ücreti alınmadan verilerek, bu hükümet de 2015 yılını beklemeden çekip gitmelidir.