Bu Oyuna Son Verilmelidir

0
112

AKP’nin anti demoktratik, baskıcı uslup ve dayatmalarına CTP-UBP hükümeti sus-pus olmuştur. Kahraman sosyalist Maliye bakanı ise paketlerin imzalanmasını, diyetin halka ödetilmesini ve koltuklarda oturmaya devam edilmesini önermektedir. Hatta daha da ileriye giderek akıllara durgunluk verecek şekilde İMF/İsrail karışımı AKP ablukasına 13. Maaş feda edilerek kurtuluş önermektedir. Bu ülkeye yıllardır dayatılan paketleri, politikaları dayatanlar da, işbirlikçileri de iflas etmiştir. Bu ülkenin gelmiş olduğu noktanın müsebbihi olanlar, bugün akıl vermeye uğraşmaktadır.

KKTC olgusu siyasidir, Ekonomik tedbirle vesayet bitmez.

KKTC rejimini (halka rağmen) yaratanlar ekonomi battı söylemleri ile insanımızı kandırmaktadır. TC ve işbirlikçi hükümetlerin eliyle üretim bitirilerek yaratılan rant düzeninden nemalananlara kaymak ve bal devam ettirilirken halkımıza daha da diyet ödetmeye çalışmak kabul edilemezdir.

SORUMLULARA Hatırlatmak Gerekir.

AKP yeni şantaj politikasına yeni paketlere ve ekonomik, kültürel istilasına Kıbrıs Türk Toplumu adına hükümet olanlar cevap verebilirler:

  • Nüfus politikaları yeniden gözden geçirilebilir.
  • Gazinolar, gece külüpleri, betting ofisler, off-shore bankalar kapatılabilir.
  • Merkez bankası müdürü, GKK komutanı, sivil savunma teşkilat başkanı v.s görevden alınabilir.
  • TC yardım heyeti, koordinasyon kurulu, elçiliğin bakanlık müşavirleri, yasadışı ideolojik misyoner faaliyeti gösteren vakıf, dernek v.s kapatılabilir.
  • Peşkeş çekilen havaalanı, DAÜ okulu, üniversitelerin ve tüm araziler, Turkcell, Telsim antlaşmaları iptal edilebilir.
  • TC eğitim sistemi takip edilmekten vazgeçilerek ülke üretimine yönelik laik, bilimsel, demokratik, kamusal bir eğitime geçilerek TED, doğa, ilahiyat gibi okullar kapatılabilir. Dinselleştiren misyoner müfredatlar kaldırılabilir, TC’den görevli öğretmenler geri gönderilebilir.
  • Üretimi koruma için TC’den gelen mallar gümrüklenebilir, KDV’leri sıfır olanlar yeniden vergilendirilebilir, verdi ödemeyen zarar gösterenlerin izinleri iptal edilerek kapatılabilir.
  • Müşavirlik sistemi, ötürü ödenekler, gizli bütçeler, avantaj bakanlar kurulu kararları, her şehire saçma ateşelikler, vergi adaletsizliği, kayıt dışı görünen (% 65) sahtekarlar v.s düzeltilebilir.

Kıbrıs Türk Toplumunun kendi kendini yönetme talebini algılamayanlar su sorunu, 13. maaş sorununu, paketleri bahane ederek niyetleri gizlemektedir.

AKP ve CTP-UBP hükümetleri asimile edilmeye çalışılan, siyasi, ekonomik, kültürel ablubakaya alınmış olan Kıbrıs Cumhuriyeti’nin siyasi ortağı olan bir toplumu bitirmek için antlaşmış görünmektedir. Ölümü gösterip sıtmaya razı olmaya halkı ikna etmeye çalışmaktadır. Kıbrıs Türk Toplumunun gerçek talebini ortaya koyamayan anlayış vesayetten bahsetmektedir. Doğru politikalarla ancak doğru yere varılır. Sine-i Millete dönmek de bir erdemdir. Çaresizce kabulleniş hükümetçilik oynayarak yaratılan rejimi saklamak, diyetini halka ödeterek koltuklarda oturmaya devam etmek KAVANOZ DEMOKRASİSİNİ devam ettirmek demektir. AKP, CTP-UBP ve sırada hükümet olmayı bekleyen yaratılan kavanoz demokrasisinde yaşatmak için binbir alicengiz oyununa başvurmayan başlamıştır. Kıbrısın kuzeyini yağmalayan TC hükümetleri ve işbirlikçi hükümetler bunun diyetini ödemelidir. Kıbrısın kuzeyi yağmalanırken, burada yaşayan halkı da daha fazla aşağılamaya, rencide etmeye kimsenin hakkı yoktur.

Kimse gerçeklerden uzak Kıbrıs Türk Toplumu üzerinden oyun oynamamalıdır.

 

Tahir GÖKÇEBEL

        Başkan

Yönetim Kurulu