KKTC Rejimini Yaratanlar, Halkla Dalga Geçemez

0
161

AKP’nin anti demokratik, baskıcı uslup ve dayatmalarına CTP-UBP hükümeti sus-pus olmuştur. CTP-UBP hükümeti ve sosyalist!!! Maliye bakanı ise paketlerin imzalanmasını, diyetin halka ödetilmesini ve koltuklarda oturmaya devam edilmesini hazırlamak için uğraşmaktadır. İMF/İsrail karışımı AKP ablukasına 13. maaş feda edilerek kurtuluş önermektedir. Bu ülkeye yıllardır dayatılan paketleri, politikaları dayatanlar da, işbirlikçileri de iflas etmiştir.  Ülkenin gelmiş olduğu noktanın müsebbibi olanlar, bugün akıl vermeye uğraşmaktadır.

KKTC rejimini (halka rağmen) yaratanlar ekonomi battı söylemleri ile insanımızı kandırmaktadır. TC ve işbirlikçi hükümetlerin eliyle üretim bitirilerek yaratılan rant düzeninden nemalananlara, yeşil sermayeye, kaymak ve bal devam ettirilirken halkımıza daha da diyet ödetmeye çalışmak kabul edilemezdir.

 KKTC var mı? Statüko, İşgal mi? Entegrasyon mu? Kıbrıs Cumhuriyetinin eşit ortağı mı? 

AKP yeni şantaj politikasına, yeni paketlere ve ekonomik, kültürel istilasına Kıbrıs Türk Toplumu adına hükümette olan CTP-UBP hükümeti iki yüzlü politikalardan vazgeçmeli ve cevap vermelidir.

 • Nüfus politikalarını yaratan kimlerdir?
 • Gazinolar, gece külüpleri, betting ofisler, off-shore bankalar kimindir?
 • Merkez bankası müdürü, GKK komutanı, sivil savunma teşkilat başkanı v.s neden TC vatandaşı olmak zorundadır?
 • TC yardım heyeti, koordinasyon kurulu, elçiliğin bakanlık müşavirleri, yasadışı ideolojik misyoner faaliyeti gösteren vakıf, dernek, bu kadar cami, din görevlisi ve masrafın amacı nedir?
 • Peşkeş çekilen havaalanı, DAÜ okulu, üniversitelerin ve tüm araziler, Turkcell, Telsim anlaşmaları ve sıradakiler kime rant sağlamaktadır?
 • Başarısız TC eğitim sistemi neden takip edilmekte? Laik, bilimsel, demokratik, parasız, nitelikli kamusal bir eğitim niçin yapılmak istenmemektedir? TED, doğa, ilahiyat gibi okullar kimindir?
 • Dinselleştiren misyoner müfredatlar , TC’den görevli öğretmenler amacı nedir?
 • Üretimi koruma için TC’den gelen mallar neden gümrük, KDV, vergi uygulanmamaktadır?
 • % 65 kayıt dışı olan, vergi borcu silinen, her yıl zarar gösteren şirketler kimindir?
 • Müşavirlik sistemi, ötürü ödenekler, gizli bütçeler, avantajlı bakanlar kurulu kararları, her şehire bir ateşe alınması, vergi adaletsizliği neden bitirilmemektedir?
 • TC’den gelen sermayeye sağlanan bunca avantaja rağmen neden işçilere, emekçilere de toplu sözleşme ve sendika hakkı verilmemektedir?

Kıbrıs Türk Toplumunun kendi kendini yönetme talebini algılamayanlar su sorunu, 13. maaş sorununu, paketleri bahane ederek, tartışıyor görüntüsü çizerek RANT REJİMİNE devam etmektedir.

AKP ve CTP-UBP hükümetleri asimile edilmeye çalışılan, siyasi, ekonomik, kültürel ablubakaya alınmış olan Kıbrıs Cumhuriyeti’nin siyasi ortağı olan bir toplumu bitirmek için antlaşmış görünmektedir. Ölümü gösterip sıtmaya razı olmaya halkı ikna etmeye çalışmaktadırlar. Kıbrıs Türk Toplumunun gerçek talebini ortaya koyamayan anlayış vesayetten bahsetmektedir.

AKP ve Elçisi ile UBP-CTP iki yüzlü politikadan vaz geçmelidir. Doğru politikalarla ancak doğru yere varılır. Sine-i Millete dönmek de bir erdemdir. Çaresizce kabulleniş hükümetçilik oynayarak yaratılan rejimi saklamak, diyetini halka ödeterek koltuklarda oturmaya devam etmek KAVANOZ DEMOKRASİSİNİ devam ettirmek demektir. AKP, CTP-UBP ve sırada hükümet olmayı bekleyenler, iki yüzlü politikalarla halkımızla dalga geçmektedirler. Tek dertleri yaratılan rant rejimini yaşatmak olan bu iki yüzlü politikalar halka yarar getirmeyecektir. Kıbrıs’ın kuzeyini yağmalayan TC hükümetleri ve işbirlikçi hükümetler bunun diyetini ödemelidir. Kıbrıs’ın kuzeyi yağmalanırken, burada yaşayan halkı da daha fazla aşağılamaya, rencide etmeye kimsenin hakkı yoktur.

basbakanlık onu 1i

     AKP, CTP-UBP rant rejimine, uygulanan iki yüzlü politikalara karşı KTOEÖS Yürütme kurulumuz 6.1.2016 tarihinde  TC Elçiliğine ve KKTC Başbakanlığı’na SİYAH ÇELENK koymuştur. 

 

Tahir GÖKÇEBEL

Başkan

Yönetim Kurulu