BAŞIMIZ SAĞOLSUN

0
487

Terör; masum, suçsuz insanları öldürerek haklı kavga yaptığını zanneden hastalıklı bir düşünce biçimidir. İster devlet, ister PKK, ister İŞİD, ister örgüt, ister birey olsun insanın doğuştan gelen en temel hakkı olan yaşama hakkına saldırarak, suçsuz insanları bu haktan kahpece mahrum bırakarak siyasi sonuca ulaşma hakkına sahip olamaz. Bu kirli siyaset, ideolojik körlük, yaratılan kan göllerinde boğulacaktır.

İster Ortadoğu’da, ister Güneydoğu’da, ister Ankara’da, İstanbul’da öldürülen insanların üzerinden politik, siyasi sonuç bekleyenler insan olamaz. Bir tek canlının hayatına son vermek bile affedilemezken, yüzlerce insanın ölmesine neden olan hasta politikalar insanlığın kanseridir ve tedavi edilmelidir.

Aynı coğrafyada yıllardır birlikte yaşayan halkların farklılıklarını ölüme dönüştüren bu hastalık bitirilmelidir. Barış ve huzur, Türkiye halklarının da, Ortadoğu ve diğer halkların da en önemli hakkıdır. Terör üzerinden, kardeş kanı üzerinden kimse politika yapmamalıdır. Genç insanların (hangi meslekten olursa olsun), çocukların, yaşlıların katli üzerinden amaç ve hedef belirlememelidir.

Terör saldırılarının artık son bulması çağrısını tekrarlarken,  AKP Hükümeti ve her kesimi barışla birlikte kazanmaya çağırıyoruz.  Savaşı, terörü tercih eden anlayışları yüzlerce kez lanetliyor, kınıyoruz. İstanbul’da kaybedilen canlar için hepimizin başı sağ olsun.

 

 

Tahir GÖKÇEBEL

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)