Araştırmacı-Gazeteci Sn. Sevgül Uludağ’a Destek Mesajı

0
508

Araştırmacı, gazeteci Sn. Sevgül Uludağ’ın 2019 Nobel Barış Ödülüne aday gösterilmiş olmasını heyecan ve mutlulukla selamlarız.

18 yıldan bu yana Kıbrıs’ta kayıp insanların bulunması için gömü yerlerinin bulunmasına, acılı öyküleri kaleme alıp toplumlar tarafından bilinip, öğrenilmesi için büyük ölçüde katkı koyan gazeteci Sevgül’ü “Özgür Basın ve Barış Gazeteciliği “ konusunda rol model kabul ediyoruz.

O bir gazeteci, barış aktivisti, insan ve kadın hakları savunucusu olarak, tabuları yerle bir eden, adamızda yaşanan acıların aslında bizi yeniden birleştirmenin zeminini yaratabileceğini ve yaslarımızı da birlikte tutabileceğimizi gösteren büyük bir emek ortaya koymaktadır.

Sabırla yürüttüğü çalışmaları ve paylaşımlarından dolayı Sevgül adamıza dair bir umuttur ve barış ödülüne adaylığı ise bizler için onurdur. Bizlerin de Dünya’nın birçok ülkesinde olduğu gibi insan hakları ihlalleri ile yüzleşmemizin sağlanmasına gereksinimimiz vardır.

Sendikalarımız, ülkemizde geçmişte yaşanan bu acılarla yüzleşip yeniden yaşanmaması adına konmuş her türlü çabaya destek olmaya, Barış’a dair kültürü oluşturacak her türlü katkıya destek olmaya devam edecektir.

 

                Selma EYLEM                                                          Emel TEL

              KTOEÖS Başkanı                                                    KTÖS Başkanı