AKP’nin ve Kukla Hükümetlerin Şecereleri

0
533

  AB toprağı sayılan Kıbrıs Adası’nın kuzeyi Kıbrıs Cumhuriyeti kuruluş antlaşmaları, uluslar arası antlaşmalar ve Cenevre antlaşmalarına aykırı olarak Türkiye’nin alt yönetimi yapılmıştır. Kıbrıs Türk Toplumu Türkiye Hükümetlerinin kararları, müdahaleleri ve dayatmaları ile yönetilmektedir. Bu dayatma, müdahaleler doğrudan doğruya veya kurdurulan işbirlikçi hükümetler eliyle yapılmaktadır. Asimilasyoncu, entegrasyoncu bir anlayışla Kıbrıslı Türkleri yok etmeyi, kimliksizleştirmeyi, kişiliksizleştirmeyi ve elinde pazarlık yapacağı bir rehine gibi tutmayı sürdüren bir anlayış devam etmektedir.

   İstanbul Gezi Parkı eylemleri ile gündeme gelen Recep Tayyip Erdoğan ve AKP faşizmi Kıbrıslı Türkler’in uzun bir süreden beri yaşadıkları bir gerçekliktir. 

Yıllardır Türkiye’nin alt yönetiminde yaşamak zorunda bırakılan Kıbrıslı Türk toplumu AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerin faşizminin uygulamalarını çok yakından tanıma olanağı bulmuştur. Bu uygulamalardan bazıları şunlardır:

 

1.Kıbrıs sorununa çözüm ister görünüp, bunu karşılıklı bir suçlama oyununa döndüren ve ayrılıkçı statükoyu devam ettiren AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir. 

2.Kıbrıslı Türk toplumunu ve onun başında olan yöneticileri kullanıp, bölünmüşlüğü kalıcılaştıran AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir. 

3.Kıbrıs’ın hidrokarbon yataklarını bahane ederek bölgede savaş çığırtkanlığı ve gerginlik politikası izleyen AKP’dir. 

4.Komşuları ile sıfır sorun politikası izleyeceğini söyleyip, Kıbrıs başta olmak üzere tüm komşularına karşı şantaj, aşağılama ve tehdit politikası güdüp içişlerine karışan AKP’dir. 

5.Bir yandan Kıbrıslı Türklerin tüm kaynaklarını yağmalayan diğer yandan da tüm toplumumuzu “beslemeler” deyip aşağılayan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’dir. 

6.Adamızın kuzeyindeki işbirlikçileri ile birlikte geçirdikleri yasalarla, ekonomik paket adı altında yaptıkları dayatmalarla maaş ve ücretleri %40 oranında geriletip Kıbrıslı Türkleri göçe zorlayan AKP ve yerli işbirlikçi hükümetler. 

7.Türkiye’deki kumarhaneleri kapatıp ülkemize taşıyan, bu kumarhanelerin sayısını hergün artırarak Kıbrıs’ın kuzeyini kara para aklama merkezine dönüştüren AKP’dir. 

8.Adanın kuzeyinin uluslar arası hukukun dışına itilmesi ile birlikte, Kadın ticareti yapılan gece kulübü sayısının artırılmasına izin veren ve Kıbrıs’ın kuzeyini fuhuş adası yapan, kara para ve insan kaçakçılığı merkezine çeviren AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir. 

9.AKP’nin ve Recep Tayyip Erdoğan’ın politikalarına karşı çıkan Kıbrıslı Türkler’in organize ettiği barışçıl ve demokratik eylemlerde Kıbrıslı Türkler’in biber gazı ve polis copları ile karşılaşmasını sağlayan AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir.

10.Kıbrıs’ta çözüm için sunulan Annan Planı sonrası adamızın kuzeyindeki Rum mülklerini yağmalatan AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir. 

11.1949 Cenevre Sözleşmeleri’ne aykırı olarak adamızın kuzeyine yüzbinlerce kişi aktarıp yerleştiren ve Kıbrıs’ın kuzeyini koloni haline getiren AKP’dir. 

12.Kıbrıslı Türkler’in siyasi iradesini gasbetmek için adamızın kuzeyinde vatandaşlık dağıtan AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir. 

13.Adamızın kuzeyinde eğitime ve okullara yatırımları kısıp, cami ve külliye yapımına hız veren 162 okula karşılık 192 cami yaptıran AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir.

14.Kıbrıslı Türkler’e karşı kullanılmak üzere resmi nüfus rakamlarına göre her 80 kişiye bir polisin düştüğü polis devletini yaratan AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir.

15.Kıbrıslı Türkler’e hakareti bir görev bilen, Kıbrıslı Türkler’in istemediği bir kişiyi elçi diye başımıza oturtup vali görevi yaptıran AKP’dir. 

16.Öğretmen, hemşire, doktor istihdamlarını engelleyip Türkiye’den özel görevli olarak durmadan imam gönderen ve imam istihdamını arttıran da AKP’dir. 

17.Kıyılarımızı, kamusal alanlarımızı kendi yandaşı sermaye çevrelerine peşkeş çekip ülkemizi TC’nin sömürgesi yapan AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir.

18.Adamızın kuzeyinde yandaş medya yaratıp, Kıbrıslı Türkleri susturmaya çalışan AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir.

19.Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın batmasını sağlayan, havaalanımıza özelleştirme adı altında yandaşlarına el koyduran, elektriği, telefonu kendi yandaşlarına peşkeş çeken AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir.

20.Adamızın kuzeyinde kuran kurslarını sistematik olarak organize edip, Sünni İslam propagandası yaptıran AKP’dir. 

21.Kıbrıs’ın kuzeyinde, barışçıl eylem yapan 160 kişiyi siyasi nedenlerle tutuklayıp hapse atan ve yıllarca mahkemelerde yargılatan AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir.

22.Kıbrıs’ın kuzeyindeki tüm sektörlerin TC’nin kamu ve özel kurumlarının mutlak hâkimiyeti altına alınmasını sağlayarak hayatın her alanının TC’nin kurumları, memurları ve sermayesinin işgali altına sokan Recep Tayyip Erdoğan, AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir.

23.Sistematik asimilasyon politikaları sayesinde Kıbrıslı Türkleri bir toplum olarak yok olma noktasına getiren Recep Tayyip Erdoğan, AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir.

24.Kıbrıs’ın kuzeyinde barışçıl eylem yapanlara uygulanan şiddetin, kullanılan biber gazının, alınmak istenen TOMA’nın sorumlusu AKP’dir. 

25.Mal Mülk Tazmin Komisyonu aracılığı ile (kurdurtulup hukuksal zeminde AB’ye kabul ettiren) ve Kıbrıs’ın kuzeyinde kalmış Kıbrıslı Elenlerin mallarını para karşılığında devralarak TC sermayesine yağmalattıran AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir.

26.19 Temmuz 2011’de Kıbrıs’ın kuzeyine gerçekleştirdiği ziyarette demokratik hakkını kullanarak protesto yapan Kıbrıslı Türkler’i dövdürten, sendikalara baskınlar düzenlettiren, tutuklamalar ve gözaltılar yaptıran RTE, AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir. 

27.Vatandaşların serbest eylem hakkını Kıbrıs’ın kuzeyindeki yasalara aykırı bir şekilde tek bir emirle kısıtlayan ve keyfi bir şekilde caddeleri polis, itfaiye ve çevik kuvvet yardımı ile eylem ve geçişlere kapatan AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir.

28.Kıbrıs’ın kuzeyinde Kenan Evren cuntasının yöntemlerini ve asker-sivil bürokratlarının yetkisini kullanmaya devam eden, polisi, askeri, itfaiyeyi, merkez bankasını TC Elçiliğine bağlı çalıştıran AKP’dir. 

29. Adanın kuzeyinde düşük ücretle, güvencesiz, sigortasız, örgütsüz, uzun çalışma süresi ile çalıştırılan Türkiye’den kaçak göçmen işçi cennetine dönüştüren AKP ve yerli işbirlikçi hükümetlerdir.

30.Var olan STATÜKOYU bitirmek için geldiğini iddia eden ve baskıcı, faşizan yapısıyla Kıbrıs’ın Kuzeyinde yağma talana dayalı kendi STATÜKOSUNU kuran AKP’dir.

 

 

KTOEÖSKTÖS      ÇAĞ-SEN       TIP-İŞ        DAÜ-SEN