ÖZGÜRLÜĞÜ YOK EDEMEZSİNİZ

0
743

Kıbrıs’ta yıllardır terör örgütleri ile toplum mühendisliği yapan odaklar, aynı yöntemlerle 21. yy’da insanları sindirmek için çaba harcamaktadır.

Sn. Şener Levent’e verilmek istenen korku, yapılan tehdit bilindik, tanıdıktır. Bu olayın mümessilleri bilakis korunmakta, kollanmakta olup halkı sindirmek için görev yapmaktadır.

Kıbrıs’ta canice yapılanlar,  birçok gazeteci, aydın insan katliamının sorumlusu aynı şebekedir. Yaratılan korku imparatorluğu ile kurulan baskıcı, soygun rejiminin devamı arzulanmaktadır. Terörize edilmiş, demokrasisi yok edilmiş, puslu havaların odakları bilmelidir ki düşündüğünü söyleyen, söylediğini savunan, satın alamayacakları kalemler, insanlar vardır. Bu insanlar susturulamaz, esir edilemezler. Yalakalığa, dalkavukluğa alıştıramazlar. Köhneleşmiş düşüncelerini yenilgiye uğratacak olan bu dik duruştur. Rejim bekçilerinin korkusu ve saldırısı bu dik duruşadır.

Dünyayı ancak ve ancak çıkarcı olmayan, onurlu, düşünce ve dik duruşlar kurtaracaktır. Bu ve benzeri tüm saldırıları şiddetle kınarken, sayısız olaylara imza atanların faili meçhul olmadığı bilindiği halde sessiz kalan polis, yargı, meclis ve askerin bu ülkedeki sorumluluğunu hatırlatırız.

 

Tahir GÖKÇEBEL

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)