4 Ocak – 2 Şubat 2023 / KTOEÖS E-Bülten Sayı 171

0
161

EUROSCOLA Programı Öncesi Tanışma ve Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti


“Helinler Ölmesin Diye” Eylemine Dayanışma ve Destek


“Vergi Matrah ve Dilimlerinin” halen yayınlanmamış olması nedeniyle Başbakanlık önünde ortak basın açıklamamız gerçekleştirildi


‼️9 yıldır AŞK daha EŞİT, daha ÖZGÜR!


“Öğretmenler ve Sosyal Güvenlik Sistemleri” Bilgilendirme Toplantılarımız Gerçekleştirildi


SUSMUYORUZ ! DURMUYORUZ !


Sendikalarımız Maliye Bakanı ile görüştü


Maliye Bakanlığı önünde ortak protesto eylemi ve basın açıklamamız gerçekleşti


Emeğimiz, Bedenimiz, Haklarımız Bizimdir!


Vergi matrahları ve göç yasası kapsamında kamuya istihdam edilen çalışanların maaşlarına yönelik düzenlemeler yapılmalıdır


LEFKOŞA’DA DURAN YAĞMUR ATATÜRK MESLEK LİSESİNDE DEVAM EDİYOR!


Burası Değirmenlik Lisesi ! Kamusal Eğitime, Öğretmen ve Öğrencilere Verilen Değer Bu Mudur?!


Sendikamızın Hükümete ve Milli Eğitim Bakanlığına hazırlamış olduğu 2022-2023 Öğretim Yılı 1. Dönem Karnesi


KTÖS, KTOEÖS, DAÜ-SEN, KAMPÜS-SEN: “Bu Kriz Doğru Yönetilmezse Bütün Yükseköğrenime Yayılacak”


DAÜSEN – KTOEÖS – KTÖS Ortak Basın Bildirisi: “Büyük bir devlet, prestijli bir üniversite; “patron üniversitelerinin” yarattığı sisteme yenildi”


Sn. Bakan, Bizi Hiç Şaşırtmadın!TOPLUMA HAYAL SATMAKTAN VAZGEÇİN !!!


2022 yılı içerisinde emekli olan öğretmenlerimizin dikkatine


Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’ndan “Paraya Hayır” – KTOEÖS üyelerine özel indirimli bilet fiyatıyla


“Vergi Matrah ve Dilimlerinin” halen yayınlanmamış olması nedeniyle Başbakanlık önünde ortak basın açıklamamız gerçekleştirildi

Toplantıya katılan sendikalarımız:
KTAMS, KTOEÖS, KTÖS, KAMUSEN, KAMUİŞ, GÜÇSEN, DEVİŞ, MALİYE SEN


‼️9 yıldır AŞK daha EŞİT, daha ÖZGÜR!

🔻Bugün, 27 Ocak 2014 tarihinde Kıbrıs’ın kuzey kesiminde ceza yasasında bulunan “Doğa Kurallarına Aykırı Suçlar” adlı 171. maddenin suç olmaktan çıkarılmasının 9.yıl dönümü.

▪️Yasa maddesinin değişimi ile eşcinsel, biseksüel ve translara karşı önyargıların sorgulanması, kişilerin nefret suçlarına, polis istismarına, işkenceye ve aile içi şiddete açık bırakılmaması adına önemli bir adım atıldı.


“Öğretmenler ve Sosyal Güvenlik Sistemleri” Bilgilendirme Toplantılarımız Gerçekleştirildi

26 Ocak 2023 Perşembe günü sendikamızın organizesiyle Lefkoşa TMK Salonunda CTP Lefkoşa Milletvekili Sn. Devrim Barçın’ın konuşmacı olarak katıldığı “Öğretmenler ve Sosyal Güvenlik Sistemleri” bilgilendirme toplantımız gerçekleştirildi. 27 Ocak 2023 Cuma günü ise aynı konu başlığı ile bilgilendirme toplantımız Mağusa Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.


KTOEÖS Başkanımız Ozan Elmalı, Kıbrıs Gerçek ile röportaj gerçekleştirdi: “Okullarda Çeteleşmeler Başladı! Seçmeci Elemeci Kolej Sınavlarındaki Yanlışlık!”

26 Ocak 2023


Din İşleri Başkanlığı önünde eylem gerçekleştirildi

Siyasi parti, sendika ve derneklerden oluşan 40 örgüt olarak, 26 Ocak 2023 tarihinde Türkiye’den atanan Din İşleri Başkanı Ahmet Ünsal’ı protesto etmek ve istifa çağrısında bulunmak için Din İşleri Başkanlığı önünde eylem gerçekleştirildi.
Ardından 16 yaşındaki Zehie Helin Reessur’un öldürülmesinin Kıbrıs Gazetesi tarafından magazinleştirerek çocuk cinayetini “Aşk cinayeti” manşetiyle haber yapmasını protesto etmek amacıyla gazete binasına yüründü. Gazete binası önünde yapılan açıklamada kadın cinayetlerinin meşru bir gerekçesi olamayacağı vurgulandı ve Kıbrıs Gazetesi’nin özür dilemesi talep edildi.

Sendikalarımız Maliye Bakanı ile görüştü

Kamuda örgütlü sendikalar olarak Başbakan Ünal Üstel’in sendikalarımızla imzalamış olduğu kamu çalışanlarının ödeneklerinin düzenlenmesine yönelik Protokol’ü görüşmek üzere 18 Ocak Çarşamba (Bugün) Maliye Bakanı Alişan Şan sendikalarımızla görüştü. Toplantı sonrası KTOEÖS Başkanımız Ozan Elmalı sendikalar adına açıklamada bulundu.


Maliye Bakanlığı önünde ortak protesto eylemi ve basın açıklamamız gerçekleşti

Maliye Bakanlığı önünde hükümet ile sendikalar arasında imzalanan 47/2010 sayılı kamu çalışanlarının aylık (maaş-ücret) ve diğer ödeneklerinin düzenlenmesi yasası kapsamında bulunan kamu çalışanlarının aylıklarında (maaş-ücret) yapılacak düzenlemeye ilişkin protokol gereklerinin yerine getirilmemesi sebebi ile; KTAMS, KTÖS, KTOEÖS, TÜRK-SEN, DEV-İŞ, HÜR-İŞ, KOOP-SEN, MALİYE-SEN, GÜÇ-SEN, VERGİ-SEN, DAÜ-SEN, DAÜ-BİR SEN ve KAMU-SEN olarak 17 Ocak 2023 tarihinde protesto eylemi gerçekleştirildi.


HADDİNİ AŞTI SABRIMIZ TAŞTI! Ortak Protesto Yürüyüşü ve Basın Açıklaması

Toplumumuzun çağdaş, laik ve demokratik yapısına yönelik saldırılara karşı direnen örgütler ve bireyler olarak, bizlere dayatılan muhafazakarlaştırma politikalarına “DUR “demek için bir araya geldik.

Türkiye’den Din İşleri Başkanı olarak atanan Ahmet Ünsal’ın kadınların temel insan haklarına ve özgürlüklerine saldıran aşağılayıcı söylemlerine karşı çıkmak ve din sömürüsü ekseninde örgütlenen dernekler aracılığıyla,  çocukların haklarını ihlal eden ideolojik faaliyetlere karşı çıkmak için 16 Ocak Pazartesi günü saat 17.30’da Kumsal Parkı’nda buluşup Başbakanlığa yürüdük.


Kamuda örgütlü sendikalar olarak Başbakanlık önünde ortak açıklama yaparak, hükümete sendikalarımızla imzaladığı protokolün gereğini yapma çağrısında bulunuldu

Kamuda örgütlü sendikalar olarak 13 Ocak 2023 Cuma günü Başbakanlık önünde ortak açıklama yaparak, hükümete sendikalarımızla imzaladığı protokolün gereğini yapma çağrısında bulunuldu.


Başkanımız Ozan Elmalı Kıbrıs Genç TV’de Dr. Nihal Salman’ın konuğu oldu. Gündemimiz Ekonomi ve Eğitim

13 Ocak 2023


KTOEÖS Başkanımız Ozan Elmalı, Kuzey Kıbrıs Web TV’de Ahmet Kaptan’ın sunduğu “Kaptan’ın Günlüğü” program konuğu oldu. Gündemimiz: Toplumumuzun Yapısına yönelik Saldırılar, Eğitim ve Mali Konular

12 Ocak 2023


KTOEÖS Başkanımız Ozan Elmalı Kıbrıs Gerçek ile röportaj gerçekleştirdi: “PERVASICA HAREKETLER KABUL EDİLEBİLİR DEĞİLDİR”

6 Ocak 2023


KTOEÖS Başkanımız Ozan Elmalı ve KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş “Özgür Yorum” programında Damla Dabiş’in konuğu oldu. Gündemimiz: Derneklerde Çocuklara Yönelik Yasadışı Cihad Kursları

4 Ocak 2023
https://www.youtube.com/watch?v=WvoTfETdi7k