Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’ndan “Paraya Hayır” – KTOEÖS üyelerine özel indirimli bilet fiyatıyla

0
66
Lefkoşa Belediye Tiyatrosu 2022 – 2023 sezonunun yeni oyunu “Paraya Hayır” ile perdelerini açtı.
Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun yeni komedi oyunu “Paraya Hayır” her Çarşamba ve Cuma akşamları saat 20.00’da Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Salonu’nda sahnelenmektedir.
KTOEÖS üyelerine özel indirimli bilet fiyatı 30 TL. Biletinizi KTOEÖS üyelik kartınızı göstererek Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Salonu gişesinden alabilirsiniz.
Flavia Coste yazdığı, Can Kapyalı’nın çevirdiği oyunu Osman Ateş yönetti. Oyunda Richard lotodan en büyük ikramiyeyi kazanır. Ancak iki ay boyunca eşi Claire, annesi Rose ve en yakın arkadaşı Etienne’e söylemez. Çünkü çıkan parayı alıp almamak konusunda kararsızdır. İki ayın sonunda evde bir yemek ayarlar. Hayatta en değer verdiği üç kişiye aldığı kararı açıklar. ve…?
“Paraya Hayır” oyununda Kurtuluş Altaylı, Aysel Açelya Bükülmez, Özgür Oktay ve Fuat Zorali rol aldı. Dekor – kostüm tasarımını Özlem Deniz Yetkili, Işık tasarımı ve uygulamasını Salih Kanatlı, müzik seçimini Osman Ateş, afiş/broşür tasarım ve oyun fotoğraflarını Umut Ersoy, dekor – kostüm asistanlığını Asya Kazafanalı, efekt uygulamasını Mehmet Eseri ve sahne amirliğini ise Mehmet Demir yaptı.