1 Mayıs – 7 Haziran 2023 / KTOEÖS E-Bülten Sayı 173

0
100

NKL, Dr.FKEML, Erenköy L ve Cumhuriyet L Yeni Eğitim Yılına Başlayabilecek mi?


NKL’de Basın Toplantımız Gerçekleşti: “Öğretmenlerimiz Her şeye Rağmen Elini Taşın Altına Koymuştur”


SALDIRI DEVAM EDİYOR!


Atatürk Öğretmen Akademisi her türlü saldırıya karşı da var olmaya devam edecektir!


Genel Grev ve Eylemimiz Gerçekleşti: “Haklarımızdan Taviz Vermeyeceğiz! Mücadeleye Devam Edeceğiz!”


Ara bölgede ortak eylemimiz gerçekleştirildi: “Yeni Yollar Açıyoruz, Kıbrıs’ı Birleştiriyoruz”


Cumhuriyet Lisesinde Grev ve Basın Toplantımız Gerçekleşti


Okullarımız Derhal Eğitime Hazır Hale Getirmelidir!


Oluşacak Olan Kaosun Sorumlusu Eğitim Bakanlığı Olacaktır!


GREVDEYİZ ! PEKİ NEDEN Mİ GREVDEYİZ!?


Direnmeye Devam Edeceğiz!


Mağusa Merkez Okulları Öğretmenlerimizle Mağusa Anıt Çemberinde Eylemimiz Gerçekleştirildi


Namık Kemal Lisesi’nde Eylem ve Basın Toplantımız Gerçekleştirildi


Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesinde Basın Toplantımız Gerçekleşti


TC Elçiliği Önündeyiz ! Boyun Eğmeyeceğiz !


KTOEÖS – KTÖS: “Öğretmenlerimizden aldığımız güçle öğretmene, öğretmenin yasal haklarına ve sendikalarına karşı saldırılara karşı direnmeye devam edeceğiz!”


Çekin Ellerinizi Öğretmenin Üzerinden!


16 Mayıs 2023 Genel Grev ve Eylemimiz Gerçekleşti


Eylem ve Grev Duyurusu: “Eğitim bakanı öğretmene saldırmakla neyin peşinde?”


2023-2026 KTOEÖS Yürütme Kurulumuz Belirlendi


54. KTOEÖS Olağan Genel Kurulumuz Gerçekleştirildi


Gelecek Nesillere Umut Olacak Projeleri Hayata Geçirmek için Birlikte Çalışacağız


1 MAYIS / DAYANIŞMA – YENİDEN BİRLEŞME – SOSYAL ADALET


 

2022 – 2023 Öğretim Yılı Kapanış Dönemi Akademik Çalışma Takvimi


2022-2023 Öğretim Yılı Müdür, Müdür Muavini ve Öğretmenlerin Yer Değiştirme Bekleme Listesi – İtiraza açılan


Eğitim Bakanlığı ile yapılan görüşme hk.


DAYATMALARA KARŞI MÜCADELEMİZ ARTARAK DEVAM EDECEKTİR!


MÜCADELEMİZDE DEVAM EDİYORUZ! TÜM OKULLARIMIZDA GREVDEYİZ!


KTOEÖS – KTÖS: “Öğretmenlerimizden aldığımız güçle öğretmene, öğretmenin yasal haklarına ve sendikalarına karşı saldırılara karşı direnmeye devam edeceğiz!”


Eylem ve Grev Duyurusu: “Eğitim bakanı öğretmene saldırmakla neyin peşinde?”


6 Haziran 2023 Salı günü saat 10:00’da Namık Kemal Lisesi, Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi, Erenköy Lisesi ve Cumhuriyet Lisesi okul aile birlikleri ve okul temsilcileriyle Eğitim Bakanlığı önünde basın açıklaması yapılarak, ardından bu okulların yeni eğitim yılına nasıl açılacağı sorusunu sormak üzere Eğitim Bakanıyla görüşmemiz gerçekleşti.


2 Haziran 2023 Cuma günü Namık Kemal Lisesinde saat 11.30’da basın toplantısı gerçekleştirilerek, eğitim ve okulların içinde bulunduğu durum değerlendirildi.


31 Mayıs Çarşamba günü saat 11:00’de Atatürk Öğretmen Akademisi önünde KTÖS ve KTOEÖS olarak Atatürk Öğretmen Akademisi’nin önemi, geliştirilmesi ve dönüştürülmesiyle ilgili ortak basın toplantısı düzenlendi.


31 Mayıs 2023 tarihinde KTOEÖS Genel Sekreterimiz Tahir Gökçebel, Kıbrıs Net Haber’de Prof. Dr. Mustafa İlkan’ın konuğu oldu. Gündemimiz: Öğretmenlere Yapılan Saldırılar ve Eğitimdeki Durum


30 Mayıs 2023 tarihinde KTOEÖS Başkanımız Selma Eylem ve KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş Kıbrıs Genç TV program konuğu oldu. Gündemimiz: Eğitimdeki Sorunlar ve Öğretmenlere Yapılan Saldırılar


30 Mayıs 2023 tarihinde KTOEÖS Genel Sekreterimiz Tahir Gökçebel ve KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş Er Meydanı program konuğu oldu. Gündemimiz Öğretmenlere yapılan saldırılar, eylemlilik sürecimiz ve eğitimde durum analizi


Genel Grev ve Eylemimiz Gerçekleşti: “Haklarımızdan Taviz Vermeyeceğiz! Mücadeleye Devam Edeceğiz!” 29 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirdiğimiz grev ve eyleme büyük katılım gösterip iradenizi ve kararlılığınızı ortaya koyduğunuz için teşekkür ederiz.


27 Mayıs 2023 tarihinde İki Toplumlu Barış İnisiyatifi olarak yeni geçiş noktalarının açılması talebimizle, ara bölgede eylem gerçekleştirildi.


25 Mayıs 2023 tarihinde 08.30-11.30 saatleri arasında tüm okullarımızda greve giderek, Geçitkale’deki Cumhuriyet Lisesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdik.


25 Mayıs 2023 tarihinde KTOEÖS Başkanımız Selma Eylem, Kıbrıs Objektif Web TV program konuğu oldu. Gündemimiz: Eylemlilik süreci ve Eğitimdeki sorunlar


24 Mayıs 2023 tarihinde KTOEÖS Genel Sekreterimiz Tahir Gökçebel Kanal Sim konuğu oldu. Gündemimiz: Eylemlilik süreci ve eğitimde yaşanan sorunlar


GREVDEYİZ ! PEKİ NEDEN Mİ GREVDEYİZ!?


22 Mayıs 2023 tarihinde saat 12.00’da okul temsilcilerimiz ve kurullarımız düzeyinde KTÖS’le birlikte Eğitim Bakanlığına siyah çelenk kondu.


18 Mayıs 2023 tarihinde Mağusa Merkez Okulları Öğretmenlerimizle Mağusa Anıt Çemberinde Eylemimiz Gerçekleştirildi


18 Mayıs 2023 tarihinde Mağusa’da Namık Kemal Lisesi, Doktor Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi, Mağusa Türk Maarif Koleji, Çanakkale Ortaokulu, Mağusa Meslek Lisesi, Mağusa Ticaret Lisesinde grev ve eylemimiz gerçekleştirildi.


17 Mayıs 2023 tarihinde KTOEÖS Başkanımız Selma Eylem, Kıbrıs Genç TV program konuğu oldu. Gündemimiz: Eylem Sürecimiz ve Eğitimdeki Mücadelemiz


17 Mayıs 2023, Çarşamba günü sürdürdüğümüz mücadelede kapsamında ilköğretim, prtaöğretim ve mesleki tekniğe bağlı tüm Lefkoşa merkez okulları ve Atatürk Öğretmen Akademisi saat 08.00-13.00 arası grev ve eylemde olmuş, TC Elçiliğine ve Başbakanlığa siyah çelenk konmuştur.


16 Mayıs 2023 tarihinde yapmış olduğumuz genel grev ve eyleme katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Yoğun katılımla gerçekleşen bu eylemde öğretmenlerimiz iradesini ortaya koymuştur. Hükümet mensuplarının ve Eğitim Bakanının tutum ve tavırlarında değişiklik  olmadığını ve almış oldukları talimatlarla saldırılarını devam ettirdiklerini gördük.


12 Mayıs Cuma günü saat 14:30’da Eğitim Bakanlığı önünde, sendikalarımız KTOEÖS ve KTÖS , okulların gerçek ihtiyaçları ortadayken öğretmenlerin onur ve haysiyetine gölge düşürmek isteyenlere karşı eylem ve basın toplantısı düzenledi.


10 Mayıs 2023 tarihinde KTOEÖS Başkanımız Selma Eylem Radyo Mayıs / Mayıs TV’de Mayıs Manşet konuğu. Gündemimiz Yeni KTOEÖS Dönemi, Eğitimin Durumu ve Gündem Değerlendirmesi


54. OLAĞAN GENEL KURULA ÇAĞRI