KTOEÖS – KTÖS: “Öğretmenlerimizden aldığımız güçle öğretmene, öğretmenin yasal haklarına ve sendikalarına karşı saldırılara karşı direnmeye devam edeceğiz!”

0
473

Tüm Öğretmenlerimize ve Kamuoyuna Duyuru: 

Bugün yapmış olduğumuz grev ve eyleme katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Yoğun katılımla gerçekleşen bu eylemde öğretmenlerimiz iradesini ortaya koymuştur. Hükümet mensuplarının ve Eğitim Bakanının tutum ve tavırlarında değişiklik  olmadığını ve almış oldukları talimatlarla saldırılarını devam ettirdiklerini gördük. Okullarda ve eğitimde devam eden bu kadar sorun varken öğretmene saldıran ve kaosa oynayan anlayışın niyetini algıladık.

Eylem sonrası konuyu değerlendiren yönetim kurulumuz, öğretmenden aldığı güçle öğretmene, öğretmenin yasal haklarına ve sendikalarına karşı saldırılara direnmeye devam etme kararı almıştır.

Bu bağlamda sürdürdüğümüz mücadelede 17 Mayıs 2023, Çarşamba günü (yarın) İlköğretim, Ortaöğretim ve Mesleki Tekniğe bağlı tüm Lefkoşa merkez okulları ve Atatürk Öğretmen Akademisi saat 08.00-13.00 arası grev ve eylemde olacaktır. Saat 10.00’da Elçiliğe ve Başbakanlığa siyah çelenk konulacaktır.

Tüm öğretmenlerimize ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

Selma EYLEM                                                                              Burak MAVİŞ

KTOEÖS Başkanı                                                                   KTÖS Genel Sekreteri