1 – 5 Şubat 2016 Sayı 73

0
230

ÖZGÜRLÜĞÜ YOK EDEMEZSİNİZ

04

Kıbrıs’ta yıllardır terör örgütleri ile toplum mühendisliği yapan odaklar, aynı yöntemlerle 21. yy’da insanları sindirmek için çaba harcamaktadır.

Sn. Şener Levent’e verilmek istenen korku, yapılan tehdit bilindik, tanıdıktır. Bu olayın mümessilleri bilakis korunmakta, kollanmakta olup halkı sindirmek için görev yapmaktadır.

Kıbrıs’ta canice yapılanlar,  birçok gazeteci, aydın insan katliamının sorumlusu aynı şebekedir. Yaratılan korku imparatorluğu ile kurulan baskıcı, soygun rejiminin devamı arzulanmaktadır. Terörize edilmiş, demokrasisi yok edilmiş, puslu havaların odakları bilmelidir ki düşündüğünü söyleyen, söylediğini savunan, satın alamayacakları kalemler, insanlar vardır. Bu insanlar susturulamaz, esir edilemezler. Yalakalığa, dalkavukluğa alıştıramazlar. Köhneleşmiş düşüncelerini yenilgiye uğratacak olan bu dik duruştur. Rejim bekçilerinin korkusu ve saldırısı bu dik duruşadır.

Dünyayı ancak ve ancak çıkarcı olmayan, onurlu, düşünce ve dik duruşlar kurtaracaktır. Bu ve benzeri tüm saldırıları şiddetle kınarken, sayısız olaylara imza atanların faili meçhul olmadığı bilindiği halde sessiz kalan polis, yargı, meclis ve askerin bu ülkedeki sorumluluğunu hatırlatırız.

3 Şubat 2016 tarihinde yayınlanan basın bildirimizin tam metni web sitemizde

Ercan Skandalına Seyirci Kalmayacağız

002

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Sn. Tahsin Ertuğruloğlu aracılığı ile Bakanlar Kurulu’nun onay verdiği Ercan Havaalanı’nda faaliyet gösteren şirketin, 11 milyon 250 bin Dolar karşılığı Türkiyeli bir şirket tarafından denetlenmesi skandalı, halkın malı olan kuruluşların nasıl peşkeş çekildiği konusunu tekrardan gündemimize taşımıştır.

Milyon dolarların konuşulduğu bu skandalda olayın üstüne giden Ombudsman Sn. Emine Dizdarlı’nın girişimlerini desteklerken, bu skandalla birlikte Ercan Havaalanı’nı peşkeş çekenlerin de üzerine gidilmesi gerektiğini vurgularız. Özellikle 11 milyon 250 bin dolarlık denetleme ihtiyacı olan bir işletmenin yıllık gelirinin ne olduğu ve özelleştirme yalanı ile toplumun gündeminden kaçırılarak apar topar birilerine peşkeş çekilmesinin araştırılması şarttır. Siyasi makamlarda olanlar her seçim döneminde yolsuzlukların üzerinde gidecekleri sözü vermelerine rağmen, yasadışılıkların, yolsuzlukların, rüşvet olaylarının ve mafya ilişkilerinin üzeri siyasetle örtülmektedir.  Adamızın kuzeyinde yasaların üzerinde yaşayan, devletin kurumlarının giremediği yerler yaratılmıştır.

Basın Toplantısında ortaya konulan raporun tamamı web sitemizde

ÇALIŞMALARIMIZ / TOPLANTILARIMIZ

2 Şubat Salı günü saat 14:00’de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitemizin toplantısı gerçekelmiştir.

4 Şubat Perşembe günü saat 16:30’da Dayanışma Evinde İki Toplumlu Barış İnisiyatifinin toplantısı gerçekleşmiştir.

4 Şubat Perşembe günü saat 18:00’de EDEK ile toplantımız gerçekleşti.

 

DUYURULARIMIZ

10.KTOEÖS Resim Heykel Sergisi 2016

Güzel Sanatlarla ilgilenip Resim -Heykel –Seramik-Video Art sanatına gönül veren üyelerimize,


         Geleneksel hale gelen ve bu yıl yapılması planlanan 10. KTOEÖS Resim-Heykel Sergimiz 12 Mayıs –27 Mayıs 2016 tarihleri arasında KTOEÖS MERKEZ binamızda yapılacaktır. Katılım şartnamesi aşağıdaki gibidir:

  1. Her üye sergiye en az iki, en çok üç eserle katılabilir.
  2. Verilen eserlerin yurt içinde sergilenmemiş ve son iki yılda yapılmış olması gerekmektedir.
  3. Sergiye verilecek eserlerin boyutlarında ve tekniğinde hiçbir kısıtlama yoktur.
  4. Katılacak olanlar eserlerini sergilenmeye hazır şekilde teslim etmeleri gerekmektedir.(Teknik ekipmanlar da katılımcı tarafından sağlanmalıdır)
  5. Her katılımcı eserleriyle birlikte kısa özgeçmişlerini, kendi fotoğraflarını ve sergi kataloğunda yer almasını arzuladığı eserinin dijital kamerayla iyi çözünürlükte çekilmiş fotoğrafını katalog ve grafik çalışması için en geç 30 Nisan 2016 tarihine kadar info@ktoeos.org adresine göndermeleri gerekmektedir.
  6. 8 Mayıs 2016 tarihine kadar eserlerin sendikaya ulaştırılması gerekmektedir. Sendikaya ulaştırılmayan eserler sergilenmeyecektir.
  7. Serginin bütünlüğünü ve kalitesini Kültür Sanat Komitesi belirleyeceğinden katılımcıların bu konuda hassas davranmaları rica olunur.
  8. KONSEPT: ‘’HAK’’

Duyurumuzla ilgili detay web sitemizde