Türkiyeli-Kıbrıslı Çatışmasını Yaratanlara İzin Yok!

0
692

40 yıldır bu topraklarda yaşayan ancak adaya ve topluma karşı bir aidiyet geliştiremeyen Erhan Arıklı, katıldığı televizyon programlarında kin ve nefret söylemlerine devam ediyor.

20 yıl önce kaleme aldığı köşe yazıları ile bu ülkenin ilerici kesimlerine hakaretler yağdıran ve şiddet içerikli tehditler savuran Arıklı, aradan 20 yıl geçmesine ve bu yaptıklarından dolayı “pişmanım” demesine rağmen tıpkı 20 yıl öncesinde olduğu gibi bugün de kin ve nefret dolu açıklamalarını sürdürüyor.

Her dönemde bu düzenden beslenen, her türlü siyasi mevkiye getirilen, adı şaibeli işlere karışan ve bir dönem İnterpol tarafından aranan bu kişi, şimdilerde kurduğu ayrımcılığı körükleyen partisi ile Türkiyeli-Kıbrıslı ayırımı yaptırarak toplumumuzu bölünmeye götürmeye çalışmaktadır. Türkiyeli – Kıbrıslı çatışmasını yaratmalarına asla izin vermeyeceğiz.

Mağdur ve mazlum olanların partisi olduğu söylemleriyle ezilenleri temsil ettiklerini iddia ederken, aslında böyle bir kaygıya sahip olmadıklarını özel sektörde sendikalaşma karşıtı ifadeleriyle ortaya koymuşlardır.

Arıklı ve onun zihniyetindeki kişilerin bu topraklara getirmek istedikleri dikta rejimi ve bu toplumu yok etmeye dönük çabaların karşısında sendikaları bulacaklarını çok iyi bildikleri için sendikaların hareket alanlarını kısıtlamaya dönük adımlar atmayı hedeflemektedirler.

Nefret dili kullanarak insanlık suçu işleyen Arıklı’nın sendika ve emek düşmanı söylemleri karşısında sessiz kalmayacağız. Demokratik toplum yapımızın dayatmalarla dönüştürülmeye çalışıldığı, özgürlüklerimizin saldırılarla kısıtlanmaya, ortadan kaldırılmaya çalışıldığı bu dönemde bunları dayatanların sözcülüğü ve uygulayıcılığını yapan Erhan Arıklı ve benzerlerine karşı mücadeleye devam edeceğiz ve faşizme geçit vermeyeceğiz.

KTÖS, KTOEÖS, TÜRK-SEN, DEV-İŞ, EL-SEN, BES, BASIN-SEN, KOOP-SEN,

DAÜ-SEN, ÇAĞ-SEN