TEBRİKLER !!! HALKI GÖÇ YOLLARINA DÜŞÜRDÜNÜZ

0
182

Bu ülkede yaşayan insanlar bu kadar mahcup, bu kadar ezik, bu kadar rezil, bu kadar aciz bir yönetim görmemiştir! Ne acıdır ki bir tek kendileri olup bitenin farkında değildir!

Sıkılmadan, utanmadan müşavir atamaya devam ediyorlar. Bir yandan ülkeyi,  ülkenin insanını en çok biz severiz derken; diğer yandan açlıkla karşı karşıya kalan, göç eden, borç batağına düşmüş topluma da; yaptıklarıyla umurumuzda değilsiniz dercesine hareket etmektedirler.

Halkın %80’inin açlık sınırının altında kazanca sahip olduğunun farkında mısınız? 

Toplumun çok büyük kısmının insanca yaşayacak bir gelire sahip olmadığını

görmüyor musunuz?

İşe yeni başlayan bir öğretmenin net maaşı 6 ay önce 439 Sterlin iken, bugün maaşı 389 Sterline gerilemiştir. Maaşı ile 676 lt benzin alabiliyorken, bugün 326 lt alabilmekte, 2060 ekmek alabiliyorken bugün 1212 adet alabilmekte, 44 tüp gaz alabiliyorken bugün 33 tüp gaz alabilmektedir.

Diğer yandan asgari ücretlinin maaşı 320 Sterlin iken bugün 290 Sterline gerilemiştir. Asgari ücretli ise net maaşı ile 6 ay önce 473 lt benzin alabiliyorken bugün 234 lt (%50 azalmıştır), 1441 ekmek alabiliyorken bugün 870 ekmek alabilmekte, 30 adet tüp gaz alabiliyorken bugün 23 adet alabilmektedir.

Başta asgari ücretlinin, dar gelirinin, göç yasası kapsamında çalışanların (Öğretmen dahil) açlık sınırının altında olduğunun farkındaysanız harekete geçin!

 

ÇÖZÜM ORTADADIR:

 

 • Oluşacak Hayat Pahalılığının 2 ayda bir hesaplanarak asgari ücretli de dahil maaşlara yansıtılarak alım gücünün korunması,
 • Açlık sınırının altında olan çalışanlara (asgari ücretli, dar gelirli, göç yasası kapsamında) HP’ye ek olarak bir artış verilerek bu kapsamdaki çalışanların alım gücünün arttırılması,
 • Küçük ve orta boy işletmeler, ekonomik anlamda desteklenerek çalışanların alım gücünün korunması için teşvik edilmesi,
 • Ekonomik destek uygulanacak sektörlerin tespit edilmesi ve kaynağın ihtiyaç olmayan sektörlere değil, ihtiyaç duyan sektörlere aktarılması.

 

TÜM BUNLARIN UYGULANMASI İÇİN KAYNAK VARDIR:

 

 • Saray yapımından vazgeçin!
 • Danışman atamaktan vazgeçin!
 • Dış temsilciliklere aktarılan parayı halkın yararına kullanın!
 • Müşavir ordusunu yaratmaktan ve devletin kamburunu büyütmekten vazgeçin, görevde olan kişilerle devam edin!
 • Kalkınma bankasının yandaşlarınıza dağıttığı ve geri almadığı kredileri toplayın!
 • Servet vergisi alın!
 • Onlarca yıldır teşvik ve muafiyet sağladığınız şirketlere-patronlara yarattığınız ayrıcalıklardan vazgeçin!
 • Vergi vermeyen, devleti çalan hırsızları tespit edip, buna göz yumanları yargılayıp vergi alın!
 • Kayıt dışı ekonomiyi kayıt altına almak için harekete geçin!

 

DERHAL ÇÖZÜM ÜRETİN,

HALKIMIZIN VE

 ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ

 HER GEÇEN GÜN KARARMAKTADIR!

 

5 ayda HP’nin hesaplanması, oluşacak 6 aylık HP’nin ödeyemiyoruz denilerek Ali Cengiz Oyunları ile ötelenmesi, ya da eşit dağıtalım aldatmacası kabul edilemez bir yaklaşımdır.

Hayat pahalılığı çalışanların alım gücünün korunması için uygulanan bir çalışmadır. Tüm çalışanların alım gücünün korunması sağlandıktan sonra yukarıda saydığımız kaynaklarla asgari ücretlinin, göç yasası kapsamında olanların alım gücünün arttırılması için ek artış verilmelidir.

Fakirleşen halkın kaybolan alım gücü bu şekilde biraz olsun arttırılabilecektir.

Halk her gün yeni zam haberleriyle uyanıyor, bu durum herkesi krizin eşiğine getirmiştir.

HALKIMIZ KARIN TOKLUĞUNA DAHİ YAŞAYAMIYOR!

 

BU DEVLETİ YÖNETTİĞİNİ SÖYLEYENLERE AÇIK ÇAĞRIMIZDIR;

 

BAŞINIZI KUMA GÖMMEKTEN VE

 HALKA SIRTINIZI DÖNMEKTEN VAZGEÇİN!

 

 

Ozan ELMALI

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)