Sayın UBP-DP Hükümeti Yetkilileri, Ülkemiz Ne Durumda Farkında Mısınız?

0
96

Başbakanınız kızının mezuniyetine devletin kasasından gidiyor. Hesabı sorulduğunda ombudsperson’a çıkışıyor ve kamuoyuyla paylaşarak  yetkisi dışına çıktığını iddia ediyor.

Sayın Özgürgün, devletin kasası babanızın çiftliği değildir!

Bunu size hatırlatan kuruma çıkışacağınız yerde, yaptığınızın etik dışı bir davranış olduğunu kabul etme erdemine sahip olduğunuzu gösterip, hem halktan hem de ombudsperson’dan özür dilemeli, harcadığınız halkın parasını derhal iade etmelisiniz!!!!

Sayın yetkililer, ülkemizde hiç alışkın olmadığımız cinayetler, kadına şiddet, taciz, tecavüz, kriminal olaylar her geçen gün artıyor. Siz ne yapıyorsunuz? Etkili tedbir ve önlem planınız, yasal düzenlemeniz var mı? Yoksa seyirci kalmaya devam mı edeceksiniz?

Uyuşturucuyla tanışma yaşı ilkokula inmiş haberiniz var mı?

Gece kulüpleri, kumar, fuhuş, kara para cenneti haline geldi ülkemiz. Bu yasa dışılığa ne zaman son vereceksiniz? Kıyılarımızı otellere peşkeş çekiyorsunuz, çarpık yapılaşma yağma talan, Girne kan ağlıyor. Dağlarımız her gün eriyip gidiyor, çevremizi umursamıyorsunuz!

Kalp krizinden, kanserden,  trafik kazalarından ölüyoruz. Devlet olarak nedenlerini araştırıyor musunuz? Üzerinize düşeni yapıyor, yeterli ve gerekli tedbirleri alıyor musunuz?

Çıkardığınız yasalarla çalışanları böldünüz, hakları budadınız, asgari ücretle çalışanları da kamu çalışanlarını da açlık sınırında yaşamaya mahkum ettiniz. Özel sektör çalışanlarını kaderine terk ettiniz. Sendikalaşma hakkını sağlamak yerine ‘sendikasızlaştırma’ çalışmalarına giriştiniz.

Eğitimi ve sağlığı gözden çıkardınız. Kamusal hizmetleri özelleştirme derdindesiniz.

Doktorlar, öğretmenler, kamu çalışanları isyanda! Siz üç maymunu oynuyorsunuz!

Eğitimde neler yaşanıyor bu topluma açıklayınız. “Proje!” kapsamında okulların içerisinde mehter gösterilerinin yapılmasının,  19 Mayıs kutlamalarının formatının değiştirilmesinin nedeni nedir? Açıklayınız.

Dayatma politikalara boyun eğmektesiniz. Kültürel, ekonomik ve sosyal tüm değerlerimizin değiştirilmesi hedefine alet oluyorsunuz. İdeolojik dönüştürme hedefine göz yumuyorsunuz!

Türkiye Cumhurbaşkanlığı başdanışmanı KKTC’nin Türkiye’nin vilayeti olduğunu ifade etmiş, bir vali, bir de plaka vaat etmiştir! Meclisin masraflarını da kendilerinin ödediğini açıklamıştır.

Sayın yetkililer, yıllardır sömürge yönetiminden aldığınız güçle,

verilen talimatlara harfiyen uymakta ve bu halka ihanet etmektesiniz.

Uygulanmasına izin verdiğiniz, çanak tuttuğunuz, entegrasyon politikalarıyla toplumumuzu her geçen gün, çağdaş dünyadan izole edilmiş bir durumda, göçe zorlayan bir ortam yaratmaktasınız.

Bu topluma baskı, zulüm ve hakaretin yapılmasını reva görmektesiniz!

Bugün, Sn. Yiğit Bulut’un böyle bir açıklama cüreti yapabilmesinin nedeni sizlersiniz!

Tüm bunlardan memnun musunuz ve  gurur duyuyor musunuz?

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)