Örtülü Ödenekler Nerelere Harcanmaktadır Sn. Cumhurbaşkanım?

0
97

“Çözümsüzlük çözümdür” siyasetinin mucidi Sn. Derviş Eroğlu, her nedense şimdi baş çözümcü kesilmiştir. Bir yandan çözüm kelimesini ağzından düşürmezken, kendi yaşattığı çözüm karşıtı örgütlerle olan işbirliğinin ortaya çıkması üzerine sendikalarımıza dil uzatmaktan da çekinmemektedir.

Yarattığı örgütleri Şura kararlarını mazaret göstererek tahrik edip sendikalarımızın kapısına gönderenin kendi olmadığını iddia edecek kadar ileri gidip, bizi birlik ve beraberliğe davet eden Sn. Eroğlu’na sormak isteriz; daha düne kadar toplumu UBP’li ve UBP’li olmayan, milliyetçi ve vatan haini diye kamplara ayıran, Türkiyeli – Kıbrıslı ayrımını körükleyen, çözüm isteyenlere bu ülkede yaşam hakkı tanımayan siz değil misiniz? Partizanlığın her türlüsünü Kıbrıs Türk toplumuna siz öğretmediniz mi? Şimdi ne oldu da çözümcü kesildiniz?

Kapımıza gönderdiğiniz örgütlerle her fırsatta basın önünde görüşme yaptığınız tüm toplumun bilgisindedir. Bu örgütlerin bir kısmının Türkiye’de çözümsüzlük konusunda kamuoyu yaratmak için Türkiye’ye seferberliğe çıktıklarını da gayet iyi biliyorsunuz. Ne gariptir ki aynı örgütlerin Şura kararlarını bahane gösterip kapımıza gelmelerinden hiç haberiniz yokmuş gibi davranıyorsunuz.

Konu ile ilgili olarak yanıt vermeniz gereken soru bu örgütlere “örtülü ödeneğinizden” mali kaynak aktarıp aktarmadığınızdır. Bunun için sizi derhal örtülü ödeneğinizi nerelere harcadığınızla ilgili açıklamaya ve topluma hesap vermeye davet ederiz.

 

Saygılarımızla,

 

Tahir GökçebelŞener Elcil

KTOEÖS BaşkanıKTÖS Genel Sekreteri