Kamu Hizmeti Komisyonunda OTURMA EYLEMİMİZ Gerçekleşti

0
306

24 Nisan 2024, Çarşamba günü saat 10:00’da KTOEÖS ve KTÖS olarak Kamu Hizmeti Komisyonunda OTURMA EYLEMİMİZ gerçekleşti. 


Eğitim Bakanlığı ve Kamu Hizmeti Komisyonu, işbirliği halinde eğitimde sorun yaratmaya devam etmektedir.

Ana okul, ilkokul, ortaokul ve liselerimizde yükselme sınav münhal ve atamaları en son 2022 yılında yapılmış, geçtiğimiz yıl orta eğitimde müdür/müdür muavini nakilleri de yapılmamıştır.

Bu duruma kayıtsız kalınması nedeniyle 2023-2024 öğretim yılı başından itibaren okullarımızda büyük eksiklikler ve sıkıntılar yaşanmaktadır. Genel Orta Öğretim ve Mesleki Teknik okullarımızda 35 müdür muavini eksikliği vardır. 48 okulumuzun 11’inde ise hala daha müdür bulunmamaktadır. İlköğretim okullarımızda ise 14 müdür ve 19 müdür muavini eksikliği devam etmektedir.

Mücadelemiz sonucunda müdür/müdür muavini sınavları yapılmış, ancak okulların kapalı olduğu Şubat ayı içerisinde sınav ve atamaları gerçekleştirmek yerine Kamu Hizmeti Komisyonu eğitim-öğretim faaliyetleri sürerken 21-22 Mart 2024 tarihinde müdür/müdür muavini sınavlarını yapmayı tercih etmiştir.

Sınavların üzerinden bir ay geçmiş, yetkiler alınmış olmasına rağmen hala daha Kamu Hizmeti Komisyonu ilgili atamaları yapmamaktadır.