Öğretmenlerimizin Emeğinin Değersizleştirilmesini Kabul Etmeyeceğiz !

0
464

Değerli Öğretmenlerimiz ve Halkımız,

Ülkemizde her alanda haklarımıza saldırılar yapıldığı bu dönemde Eğitim Bakanlığı da üzerine düşen görevi yapmak için kolları sıvamıştır.

Okullarımızda sosyal ve kültürel faaliyetlerde yapılan çalışmaların, sınıf öğretmenliklerinin, atölye denkliklerinin, laboratuvar denkliklerinin, İBE denkliklerinin tümüne göz dikilmiştir ve öğretmenin burada verdiği emek hiçleştirilmeye çalışılmaktadır.

Sendikamızla istişare yapmadan yangından mal kaçırır gibi tüzük değiştirmeye, genelge yayınlamaya çalışılmaktadır. 30 Mayıs 2022 tarihinde toplanan Yönetim Kurulumuz bu konuda kesinlikle taviz verilmeyeceğini, öğretmen emeğinin hiçleştirilmesinin kabul edilmeyeceğini ve bu konuda gereken her türlü mücadelenin verileceğini ortaya koymuştur.

Sendika Yönetim Kurulumuzun ve öğretmenlerimizin önümüzdeki günlerde art niyetli, eğitim düşünülmeden atılacak adımlara karşı birlikte hareket edeceğini, dayatma değişiklikleri kabul etmeyeceğini ve en sert tepkinin verileceğini vurgularız.

Eğitimde ortaya çıkacak kaostan Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin sorumlu olacağını tüm kamuoyunun bilmesini isteriz.

 

Ozan ELMALI

Başkan

Yönetim  Kurulu (a.)