Hayat Pahalılığı Sıfırlanmak Mı İsteniyor?

0
274

Ülkemizde aylar süren fiyat artışları yıllık enflasyonu % 13-15 seviyelerine çıkarırken, devlet planlama örgütünün Mayıs ayı enflasyonuna eksi (-0.78) açıklaması düşündürücüdür.

Dört kişilik bir ailenin sağlıklı yaşayabilmesi için aylık mutfak masrafı 3.500 TL civarındadır. Bu harcamaların içinde diğer zorunlu harcamalar bulunmamakta, sosyal yaşamla ilgili harcamalar ise hiç hesaba katılmamaktadır.

Göç yasasından sonra işe başlayan çalışanlarla ilgili hiçbir düzenleme yapılmazken bu yasa ile işe giren öğretmenlerimiz 1.900 TL aylık maaşla yoksulluğa mahkûm edilmişlerdir.

Seçim döneminde göç yasasına karşı açıklamalar yapan hükümet ortakları, bir yıla yaklaşan iktidar dönemlerinde bu çalışanlarla ilgili hiçbir çalışma gündeme getirmemişlerdir. Yapılan tüm önerilere kulak tıkayan CTP/BG – DP/UG Hükümeti “sağırlar diyalogu” politikasını devam ettirmekte kararlı görünmektedir.

Bu durumu kabul etmemiz mümkün değildir. Sadece çalışanlara, çaresizlere ödetilen bu faturaya sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz.