Öğretmenlerimize Duyuru: “2012 Karne Eylemi Dava Kazanımı Hk.”

0
444

Değerli Öğretmenlerimiz,

Haspolat Meslek Lisesi’nde ilahiyat alanı açılmasıyla başlattığımız mücadele çerçevesinde Ocak 2012’de yapmış olduğumuz karne vermeme eylemi nedeniyle Mart 2012’de haksız bir şekilde cezai işlem yapılarak maaşlarımızdan kesinti yapılmıştı. Bununla ilgili açmış olduğumuz davayı kazanmış, mahkeme kesinti miktarının iadesi kararına varmıştır.

O dönemde yapılan haksız kesinti miktarının %70’i üyelerimizin mağduriyetinin bir kısmını gidermek ve dava açabilmek adına sendikamız tarafından sizlere ödenmişti. Açılan davanın kazanılması durumunda alınacak olan iade miktarının %70’inin ve avukat masrafının sendikamıza iade edileceği ile ilgili de kesinti yapılan üyelerimizden feragatname alınmıştı.

Avukatımızın verdiği bilgiye göre Maliye Bakanlığı tarafından söz konusu iade miktarları bugünlerde hesaplarınıza yatırılacaktır. Yatırılacak olan miktarın %70’i ve avukat masrafları imzaladığınız feragatnamede de belirtildiği gibi sendikamıza iade edilecek miktardır. Bu miktarlarla ilgili yapılan çalışmalar liste halinde okullarınıza gönderilecek ve temsilcilerimiz aracılığıyla imzalarınız alınarak ilgili bankaya ulaştırılacaktır.

Siz değerli öğretmenlerimize, örgütlü mücadeleyle elde ettiğimiz

 bu kazanımda bir kez daha göstermiş olduğunuz onurlu duruşunuz

için teşekkür ederiz.

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)