İMZA SİZDEN İKİ EVET BİZDEN, HADEYİN!

0
122

Kıbrıs sorununda yeni ve belki de son dönemece gelinmiştir. Belli ki Kıbrıs sorunu, çözüm ve barış momentumuna ulaşmıştır. Yaşanan acılar, gerginliklere geride kalmalıdır. Konjektürün estirdiği rüzgârla birlikte Sn. Akıncı ve Sn. Anastasiades olumlu ve bugüne kadar takdir toplayan yoğun çabalarını sonuçlandırmalıdır.

Bugüne Kadar Harcanan Emek Taçlandırılmalıdır.

Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğünün kırk yıldır devam etmesine neden olan politik öngörüsüzlük yerine, bu konuda iki liderin ortaya koyduğu kararlı, olumlu perspektifin yakın gelecekte Kıbrıs adasını ortak vatan yapması için sürdürülmeli ve imza ile taçlandırılmalıdır.

Kıbrıs sorunu henüz çözülmemiştir. Yeni belirsizlere değil, iki liderin siyasi iradesi ve kararlılıkla atacakları adımlarla sonuca ulaşılmalıdır.

UMUDA, BARIŞA, NORMALLEŞMEYE ihtiyaç vardır.

İki lider tarihsel süreci, tarihsel kararla çözüme ulaştırarak Kıbrıs Halkının ve dünyanın BARIŞ tarihine adlarını unutulmayacak şekilde yazdırmalıdırlar.

KTOEÖS olarak iki lidere çağrımızdır:

“HADEYİN BE GUMBAROLAR, HADEYİN!!!

Korkularınızı esiri olmayın, gelecek nesilleri düşünün. Bu fırsatı kaçırmayın, golimbacıkları değil büyük okyanusları düşünün. Kan, barut kokan, acı ve gözyaşı dolu bu topraklara BARIŞI getirecek imzayı atın.
KTOEÖS, dün olduğu gibi bugün de, Kıbrıs’ta çözüm ve barışa tam destek vermektedir. Bu konuda yapılacak her eylemin hazırlayıcısı ve aktif katılımcısı olmaya devam etmektedir. Öğretmenleri, toplumları ve herkesi süreci sonuna kadar desteklemeye çağırmaktadır.

“İmza Sizden İKİ EVET Bizden”

KTOEÖS; 18 Kasım Cuma saat: 17.00’de Dereboyunda düzenlenecek Barışın Tam Zamanı Yürüyüşüne ve 21 Kasım Pazartesi saat: 19.30’da Ledra Palas ara bölgesindeki  Çetinkaya Sahasında  düzenlenecek İki Toplumlu Barış Mitingine toplum liderlerimizi desteklediğimizi, teşvik ettiğimizi, ülkemizin ve halkımızın barış ve yeniden birleşmesi adına iyi haberlerle Kıbrıs’a dönmelerini beklediğimiz mesajını güçlü bir şekilde iletmek için,

 

Barışın ve Umudun Sesini Duyurmak İçin Tüm Halkımızı Sokağa Çıkmaya Çağırıyoruz.

BARIŞA ULAŞMAK EMEK İSTER

 

Tahir GÖKÇEBEL

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)