Hükümetten Talimat Almaktan ve Yetkiniz Dışındaki İşlere Karışmaktan Vazgeçin

0
114

Plansızlık ve öngörüsüzlüğün yarattığı eğitim sorunlarını aşmak için mücadele ederken, eğitimle hiçbir alakası olmayan Kamu-Sen Sendikası’nın kapalı kapılar arkasında Eğitim Bakanlığı ile “Eğitimi Denetleme Değerlendirme Yönlendirme Kurulu Yasası” yapmasını eleştirdik diye Sendika bize karşı açıklama yapma gereği duymuştur.

Kendi yanlışlarını örtmek için sendikalarımıza saldıran Kamu-Sen Başkanı Metin Atan, kendisinin hangi sendikanın başkanı olduğunu unutmuş görünmektedir.

Protokol görüşmelerinde yıllarca diğer yetkili sendikaları yalnız bırakan ve hükümetlere koltuk değneği olan siz değil misiniz? Geçmişte çözüm karşıtı her türlü eyleme destek olan siz değil misiniz? Kamudaki örgütlülüğü bölüp parçalamak için kurulmadınız mı? Yargıya akseden olaylarla sendikanızın şaibe altında olduğu ortada iken ve yönetim kurulunun bazı üyeleri istifa etmişken bize sendikacılığı öğretmek size düşmedi.

Özellikle Eğitim Bakanlığı’nın oyununa gelip, eğitim sendikalarının yasal olarak yer alması gereken Teknik Kurul’da uyarılmanıza rağmen gizli gizli katılmanız gerçek niyetinizi ortaya koymaktadır. Sendikalara sırtını dönüp, işverenin ve yönetenlerin yanında yer alan sendikalara “Sarı Sendika” dendiğini size bir kez daha hatırlatırız.

Bununla birlikte geçtiğimiz haftalarda başbakana yaptığınız ziyarette hükümet sendikası olduğunuzu ve hükümetten yardım talep ettiğiniz yazıldı diye açıklama yapma gereği duymanız bile duruşunuzu ortaya koymaktadır. Öncelikle ayaklarınız üzerinde durmayı ve hükümetten talimat almaktan vazgeçmeyi öğrenin ve yetkiniz dışındaki işlere de karışmaktan vazgeçin.

Saygılarımızla.

 

 

Tahir Gökçebel                                                                                                    Şener Elcil

KTOEÖS Başkanı                                                                                    KTÖS Genel Sekreteri