Hırsızların sistemi korunmaya devam edilecek mi?

0
78

Türkiye’de yaşanan rüşvet ve yolsuzluk skandalları bizlere net mesajlar vermektedir. Sünni İslam sayesinde yüksek maneviyatlı bakanların halkı nasıl sevdikleri gözler önüne serilmektedir.

   Milyarlarca lira, rüşvet ve yolsuzlukla götürülürken çalışanlara, halka kaynak yok denilerek ağlanmasının nedeni bir kez daha gözler önüne serilmiştir. Türkiye’nin kontrolü altındaki kuzey Kıbrıs’ta kaynakların nereye gittiğini vatandaşa da açıkça anlatmıştır. Özelleştirme ile Kıbrıs Türk Toplumuna ait kurumlarının kimlere peşkeş çekildiği görülmüştür. İktidardakilere ayrıcalıklar ve lüks hayat sağlayan, halkın ise nitelikli kamusal sağlık, eğitim, hizmet hakkını ortadan kaldıran bu rejimde kaynakların nereye gittiğini açıkça göstermiştir. 

    Kayıt dışının %65’lerde olduğu, ekonomik değerlerin yandaş şirketlere devredildiği, vergilerin ayrıcalıklı zenginlerden alınamadığı, kamusal hizmetlerin ortadan kaldırıldığı bu hırsız sisteminin korunduğu ortadadır. Bir yandan hırsızlara kaynak aktarılırken, müşavirler, harcamalar devam ederken tasarruf doktorlardan, öğretmenlerden, çalışandan, halktan yapılmaktadır. Zamlarla halkın cebinden bir somunluk ekmek parası bile alınırken, hırsızlara ayakkabı kutusuna saklasın diye bu paralar aktarılmaktadır. Zamlarla yaşayamayacak duruma getirilen, açlık sınırı altında kötü yaşam koşullarına itilen halk ise para, kaynak yok diyerek kandırmaktadır. Bu güne kadar uygulanan onlarca paketin Kıbrıs Türk Toplumunu daha da fakirleştirdiği, çare olmadığı, sadece adları değişen yeni hırsızları beslediği gözden kaçırılarak paketlerin çözümmüş gibi desteklenmesinin nedeni gözler önüne serilmektedir.

     CTP-DP Hükümeti Kokuşmuş olan bu sistemin bekçiliğini mi halkın sözcülüğünü mü yapacağına karar vermelidir. Hırsızlara para bulmak için sürekli halka zam yapmaktan vazgeçmelidir. Katır kadar inatçı olan!!!  bu toplumun bu hırsızlara ve kurdukları sisteme koltuk değneği olanları affetmeyeceği bilinmeli, tekmesinden itinayla geri durmalıdır. Bu halkın hırsız sistemini ayakta tutacak sabrı kalmamıştır. 

 

 

 

           

                                                                                          Tahir GÖKÇEBEL

                                                                                               Başkan 

                 Yönetim Kurulu a.