FAŞİSTLER HESAP VERMELİDİR

0
173

Farklı milletten, ırktan, dinden, mezhepten, aşirettendir vs. diye insanların insanlar tarafından boğazlanmadığı, şiddete maruz kalmadığı, hoşgörülü bir dünyaya ihtiyacımız vardır. Çıkarın kutsallaştırıldığı Neo liberal dünyada, insanın insana yaptığı zulümler ve kumpaslar insan ırkını tehdit etmektedir.

Yakın geçmişimizde adamızda farklı millettendir, ırktandır diye birbirimizi boğazladık. Milliyetçilik, ırkçılık hastalığına tutulmuş olarak değil, bir daha aynı acıları yaşamamak için Kin ve Nefreti yenmeliyiz. Farklılıkların insanlığın zenginliği olduğunun artık bilincine varmalıyız. Varmayanların ise oyununa ve kışkırtmasına gelmemeliyiz. Tarihten ders alarak, şiddetten ve savaştan bir kazanımın asla olmayacağı bilinciyle, faşist saldırıların oyununa gelinmemelidir.

Faşist Elam Örgütü, Terör Örgütünden farksızlaşmıştır. Her fırsatta büyük bir kinle Kıbrıs Türk toplumuna saldırmaktadır. Fakat bu saldırılar aksine barışın, dostluğun, kardeşliğin en önemli erdem yapılmasının elzem olduğunu bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Güneydeki ve kuzeydeki kafatasçı, faşist, ırkçı saldırıları kınar, yetkililerin bu konuda sorumlulara göz yummaması, toplumların huzurunu bozacak eylem ve şiddeti uygulayanların derhal en ağır şekilde cezalandırılmasıyla, bu gibi olayların bir daha  yaşanmaması için caydırı cezalar verilmesi için gereğini yapmaları çağrısında bulunuyoruz.

Bu ülkeyi savaştıran kayıpları, çukurlarda ölüleri yaratan, bölen suçlular dün olduğu gibi bu gün de hareket etmek istiyor, durdurun diyoruz.

Diğer yandan yine kin ve nefretin ürünü olan Fransa’nın başkenti Paris’te yapılan kanlı saldırılar ve katliamlar, insanlık onuruna, vicdanına, özgürlüğüne yapılmıştır. Dünyanın neresinde yapılırsa yapılsın, aptalca olan bu caniliğin anlamı aynıdır. Bu ve benzer saldırıları yapanları şiddetle kınıyoruz. Fransız halkına sabır, sağduyu, ölenlerin yakınlarına başsağlığı dileriz. Gerek Kıbrıs’ta, gerekse dünyanın her yerinde her türlü milliyetçi, ırkçı saldırıları kınıyoruz.

 

Aziz SELENGİN

Örgütlenme Sekreteri