ÖĞRETMEN SOSYAL TESİS PROJESİ

0
217

KTOEÖS; 20 yıldır öğretmeninin beklediği ve de yönetimlerin her zaman gündeminde olan, ancak bizim yönetim kurulumuzun üstün gayret ve disiplinli çalışması sonucu ve aynı paralelde çalıştığımız Öğretmen Yardımlaşma Kooperatifi ÖYAK Yönetimiyle birlikte, bugün burada siz saygıdeğer basın mensuplarının huzurunda bir Sosyal tesis projesinin hayata geçirmek için düğmeye bastığımızı müjdeleriz. Öğretmen örgütlerinin katkı ve önerilerine açık olan bu tesisimiz, Kıbrıs’ın kuzeyinde bir ilk olma özelliği taşımaktadır.

KTMMOB, Mimarlar Odası İşbirliğiyle tesisimiz için

MİMARİ PROJE YARIŞMASI başlatılacaktır.

 Yönetim Kurulumuz bu sosyal tesisi bankamız ÖYAK’la birlikte hayata geçirmek için ödüllü Mimari proje yarışması düzenlenmesini uygun görmüştür. Böylece hem adil bir ortamda, hem de Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşayan tüm mimarlarımıza bu imkân sağlanacak, tüm mimarlarımıza eşit mesafede şans vermiş olunacak, bunun karşılığı olarak da en güzel ve en kullanışlı esere sahip olma şansı yakalanacaktır.

Aslında ödülü kazanacak olan mimarlar ve mimarlar odası değil, aksine Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikasının ve ÖYAK’ın üyelerinin ta kendileridir… Çünkü ortaya çok güzel eserler çıkacağından eminiz. Bu konuda bizlere yardımcı olan mimarlar odası başkanı Sayın Azmi ÖĞE’ye ve Sayın Tunç ADANIR’a çok teşekkür ediyoruz.

Bu Sosyal Tesis projesi var olan yönetimimizin büyük bir başarısıdır. Bu başarıya imza atan ve yaklaşık bir yıldır bu eserin hayata geçmesi için çalışan başta sendika başkanımız   Tahir Gökçebel’e, Genel Sekreterimiz Vedat Tek’e ve tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma çok teşekkür ederim..

İSKELE – BOĞAZ yolu üzerinde denize 150 m mesafede yer alacak olan bu sosyal tesisimizin hali arazini bize kazandıran ve tarafımıza uzun vadeli kiralanmasını sağlayan İSKELE kaymakamı Sayın Ahmet CENK Musaoğluları’na huzurlarınızda teşekkür etmek istiyoruz.

Sosyal Tesis 20 dönüm arazi üzerinde inşa edilecektir. Toplumumuza, öğretmenlerimize ve de özellikle İskele ve yöre halkına büyük getirisi olacak olan bu tesis 90 yatak odalı, yüzme havuzlu, tam donanımlı kongre merkezi, dinlenme odaları, toplantı odaları, çocuk oyun odaları, spor alanları ve aktivite odalarının yanı sıra birçok sosyal aktivitenin yapılabileceği şekilde tasarlanmıştır.

Bu bağlamda; KTOEÖS’ün mücadeleci kimliği yanında sosyal yönü güçlü bir kurumsal yapı olduğunu da bir kez daha kanıtlamış bulunuyor. Tüm üyelerimize ve halkımıza hayırlı olması dileğiyle..

 

Fikret CİVİSİLLİ

                                                           KTOEÖS Yönetim Kurulu üyesi