Eğitim Adına Yapılan Mücadeleyle Sonuç Alınmıştır

0
132

Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’nda 23/10/2017, Pazartesi gününden beri süren ve eğitim adına yapılan mücadele sonuçlanmış, grev bugün (25/10/2017)  Bakanlığın en nihayet gerekli adımı atmasıyla kaldırılmıştır.

Okulda rehber öğretmen olarak görev yapmış olan bir öğretmen evrak sahteleme, hakaret, taciz ve daha birçok suçtan yargılanıp Kamu Hizmeti Komisyonu Tarafından 18 ay süreyle görevden uzaklaştırılmıştır. Böyle bir kişinin okulda bulunması ve görev yapması hem öğrenci hem öğretmen açısından oldukça sakıncalı olmasına rağmen sırf ödenek alsın diye bakanlık tarafından okula gönderilmişti. Okulda bulunan öğretmenlerimizle 9 Ekim 2017 tarihinde yaptığımız uyarı greviyle bu sıkıntıya dikkat çekmiş Bakanlıktan çözüm talep etmiştik. Ancak tüm istişare ve talebimize rağmen 23 Ekim 2017 tarihine kadar sorun çözülmemiş, söz konusu öğretmen okula giderek çalışma barışının bozulmasına neden olmuştur.

Sendikamızla birlikte Pazartesi gününden itibaren mücadele başlatan öğretmenlerimiz bugün Bakanlığın gerekli adımı atmasıyla grevi kaldırmıştır. Tüm öğretmenlerimize duyarlılıklarından ve örgütlü mücadele bilincine sahip olmalarından dolayı teşekkür ederiz.

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)