DÜRÜST VE CESUR OLUN

0
133

CTP-UBP Hükümetinin Maaşları ödemeyeceğini açıklaması hükümetçilik oyununun sona ermesi anlamı taşımaktadır.

Hükümet ortağı CTP ve UBP’nin kamuoyuna vermiş olduğu mesaj oldukça ilginçtir. Maliye Bakanı yerel kaynaklarımızla askeri bile ödedik derken, doktoru, öğretmeni, memuru niye ödemediğini neden söylemiyor? Ortada bir şantaj mı, tehdit mi var? CTP doğru dürüst kamuoyu ile neler olduğunu neden paylaşmıyor? UBP ise daha da ilginç davranarak maaşların ödenememesi bardağı taşıran son damladır diyerek hükümet ortağı olduğunu unutup muhalefeti oynuyor.  Hükümetten çekilerek hiçbir şeyden sorumluluğu olmadığını sanıyor.

Gerçek olan ise basiretsiz, zavallı, güvenilmez, çaresiz bir hükümetin ve ortaklarının olduğudur. Bırakınız programları, maaşları ödeme sorumluluğu bile olmayan, ödediğinde ise ödendi diye müjde veren ve hükümetçilik oyununa devam eden bir hükümet ile karşı karşıyayız.

Hiçbir açıklama yapmadan, “hükümetten vazgeçtim” demekle de, “ben bak askeri bile ödedim, fazlasını da ödedim”, ve “özür dilerim” diyerek sorumluluktan kurtulduğunu sananlar, yanılmaktadır.

Bu topluma hükümet olup nemalananlar ve hükümetçilik oynayanlar gerçekleri söylemek, gereğini yerine getirmek zorundadır. Alicengiz oyunu ile yeni hükümet kurarak, yeni program sunarak kamuoyu ile dalga geçmeye kimsenin hakkı yoktur. Halkımızın artık sabrı taşmıştır.

Görüntüde Hükümeti TC Elçiliği (AKP) ve Sermaye rehin almıştır. “Ya söylediğimizi yapacaksınız, size uymasa da PAKETİ ve her dayatmayı kabul edeceksiniz, bizden vergi almayacak, devlet kaynaklarını bize peşkeş çekeceksiniz, ya da para almayacaksınız!” “Elçilik ve sermayenin söylediğini yaparsanız biz de sizin hükümetçilik oynamanıza müsaade edeceğiz” dayatması yapılmaktadır.

UBP “Ben Her şeye Hazırım” CTP ise nazlanırım demekle bu topluma ihanet etmektedirler. Hükümetçilik oynayarak bir yere varılamayacağı netleşmiştir.

Yapılan dayatma, istenen bedel varsa ortaya gerçek konularak kamuoyuna anlatılması çağrısını yapıyoruz. Eğer bedel ödenerek kendi kendimizi yöneteceksek buna hazır olanlar bir adım öne çıkmalı, hükümetçilik rejiminden vazgeçilmelidir. Eğer ödeyememe bir tercih, bir tasarruf ise bu da söylenmelidir. Aksi takdirde CTP direniyor görüntüsü, UBP ise canı sıkılmış edalarıyla yeni hükümet oluşumu peşinde koşacaktır. Bu durum iki partiyi, hükümeti kamuoyu önünde sıfırlamaktadır.

Hükümet edenler gereğini yapmamış, maaşlar ödenmemiştir. Gazinolar, bet ofisleri, kumarhaneler, gece kulüpleri, uyuşturucu tacirlerinden vergi toplayamayan, halkın kaynaklarını peşkeş çeken, asgari ücreti artırmayan, kayıt dışılığı gidermeyen, buna karşın vergi afları sağlayan, suyu, limanları ve diğer zenginliklerimizi karşılıksız devreden ve hiçbir açıklama yapmayan, direnir gibi yaparak hiçbir sürecin nedenlerini, kimin için özveri yapılması gerektiğini açıklamayan, her iki parti de hükümette serüvenini kapatmış bulunmaktadır.

Hükümete çağrımız (her iki partiye de) Ne Yama Ne Rehin olduğumuzu, kendi ayaklarımız üzerinde duracaksak,  ne yapmamız gerektiğini ortaya cesurca koyun. Bu hükümetin TC Elçiliğinin, sermayenin eline geçtiğini açıklayın, iradeyi, kaynaklarını geri isteyin ve halkın maaşlarını ödeyin, ya da böyle bir şey yoksa bunu açıkça anlatın.

Ne bunu yapmayacak, ne de maaşları ve temel hiçbir sorumluluğunuzu yerine getirmeyecekseniz, onurunuzla istifa edin ve bir daha HÜKÜMET olmayı, hatta Kıbrıs Türk Toplumunda siyaset yapmayı talep etmeyin.

 

KIVIRTMADAN Sorumluluğunuzu HATIRLAYIN !

CTP – UBP ve Hükümetçilik Oyunu için sıra bekleyenlere duyurulur!

 

 

Tahir GÖKÇEBEL

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)