17 Mart – 1 Nisan 2016 Sayı 77

0
158

DÜRÜST VE CESUR OLUN

hükümet

Görüntüde Hükümeti TC Elçiliği (AKP) ve Sermaye rehin almıştır. “Ya söylediğimizi yapacaksınız, size uymasa da PAKETİ ve her dayatmayı kabul edeceksiniz, bizden vergi almayacak, devlet kaynaklarını bize peşkeş çekeceksiniz, ya da para almayacaksınız!” “Elçilik ve sermayenin söylediğini yaparsanız biz de sizin hükümetçilik oynamanıza müsaade edeceğiz” dayatması yapılmaktadır.

UBP “Ben Her şeye Hazırım” CTP ise nazlanırım demekle bu topluma ihanet etmektedirler. Hükümetçilik oynayarak bir yere varılamayacağı netleşmiştir.

Yapılan dayatma, istenen bedel varsa ortaya gerçek konularak kamuoyuna anlatılması çağrısını yapıyoruz. Eğer bedel ödenerek kendi kendimizi yöneteceksek buna hazır olanlar bir adım öne çıkmalı, hükümetçilik rejiminden vazgeçilmelidir. Eğer ödeyememe bir tercih, bir tasarruf ise bu da söylenmelidir. Aksi takdirde CTP direniyor görüntüsü, UBP ise canı sıkılmış edalarıyla yeni hükümet oluşumu peşinde koşacaktır. Bu durum iki partiyi, hükümeti kamuoyu önünde sıfırlamaktadır.

KIVIRTMADAN Sorumluluğunuzu HATIRLAYIN !

CTP – UBP ve Hükümetçilik Oyunu için sıra bekleyenlere duyurulur!

1 Nisan 2016 tarihinde yayınlanan basın bildirimizin tam metni web sitemizde

ÖĞRENCİLERİMİZ, ÖĞRETMENLERİMİZ GÖZ BEBEĞİMİZDİR

yönetim K.

Asıl anlatılmak istenenin aksine satır aralarından cımbızla seçilerek manşet yapılan ve öğrencilerimizin canlı bomba, öğretmenlerimizin de bu bombaları yetiştiren olarak gösterilmesi doğru değildir. Manşet olanın öğrencilerimizi ve velilerimizi üzmüş olacağının bilincinde olarak bu anlamda ne hukuki ne de vicdani herhangi bir suç işlenmemiştir. Anlatılmak istenen, dayatılan ilahiyat sisteminin gelecekte bu toplumu nasıl şekillendireceğidir. Aydın, demokrat, yurtsever, KTOEÖS üyesi öğretmenlerimiz, çocuklarımız ve aileleri -nerde olursa olsun- bizim için eşit ve değerlidir. En değerli cevher olan öğrencilerimiz, onlara şekil veren öğretmenlerimizi itham etmek, ayırmak, ötekileştirmek, canlı bomba ilan etmek tabii ki doğru değildir ve bu da yapılmamıştır. Elleri saygı ile öpülmesi gereken öğretmenlerimiz, gözbebeği çocuklarımızı siyasi istismar yapmaya çalışanların amacı, estirdikleri hava iyi niyetli değildir.

Ülkemize dayatılan ve Kıbrıs Türk Toplumunun bünyesine uymayan ekonomik, siyasi,kültürel ve eğitim gibi politikaları meşrulaştırmak için yıllardır TC elçiliği, sendikamızı parçalamak, kurullarında çalışan öğretmenlerimizi itibarsızlaştırmak için yapılan saldırıların yeni bir organizasyonu ile karşı karşıyayız.

31 Mart 2016 tarihinde gerçekleşen basın toplantımızda okunan metnin tam versiyonu web sitemizde bulabilirsiniz

 

DEVLET OKULLARI GÖZDEN ÇIKARILMIŞTIR

IMG_1559

Yıllardır devlet okullarımıza gerekli önem ve yatırımın yapılmadığını söylemekten dilimizde tüy bitmiştir. Devlet okullarımızdaki sistemsel ve alt yapı yetersizliğine dikkat çekmek için sendikamız zaman zaman öğretmen, veli ve öğrencilerle birlikte okullarda eylemler gerçekleştirmiştir. Sürekli okullarımızdaki hijyen sorunu, bina altyapı sorunları ve kadro eksikliklerine dikkat çekilmekte, bu yönde mücadele edilmekte, fakat tüm uyarıların yapılmasına rağmen, bugün halen devlet okullarımıza gerekli önem ne Bakanlık ne de Hükümetlerce verilmektedir.  Okullarımızda sağlıklı, güvenli bir ortamda nitelikli eğitim sağlamak Eğitim Bakanlığımızın esas amacı olduğu unutulmuştur. Okulların fiziki yapısı, çevresi çocuklarımıza, öğretmenlerimize tuzak durumuna dönüşmüştür.

 

21 Mart 2016 tarihinde yayınlanan basın bildirimizin tam metni web sitemizde

 

SOYGUN DÜZENİNE DEVAM PAKETİ

budget cuts

Tamamen soygun düzenini bitirmek yerine Paketi çözüm olarak görenler, yollayanlar, imzalayanlar ve uygulamaya sokacak olanlar Kıbrıs Türk Toplumuna ihanet etmeye, soygun düzenini, sömürü düzenini devam ettirerek hukukun, adaletin, eşitliğin ve tüm değerlerin yok edilmesine neden olacaklardır.

Anti demokratik, baskıcı anlayışlarla, yanlı medya ve türlü algı yaratmalarıyla toplumun büyük çoğunluğu karın tokluğuna bile ulaşamayan kölelere dönüşmüş ve çok az sayıda zengin, mutlu asilzadeler cenneti yaratılmış bir soygun düzeni ile karşı karşıyayız.

Çantadan yine ne çıkarılacağı bellidir. Sömürüye devam edilecek, halktan, çalışandan, emekçiden kemerleri sıkılması istenecek, haklar budanacaktır.

17 Mart 2016 tarihinde yayınlanan basın bildirimizin tam metni web sitemizde

Ergenlerde Madde Bağımlılığı Tespit ve Mücadele Yöntemleri Atölye Çalışmamız Gerçekleşti

foto 2041

24 Mart 2016 Perşembe günü 14:00-17:30 saatleri arasında tüm branş öğretmenlerimize, 25 Mart 2016 Cuma günü 09:00-16:30 saatleri arasında ise Psikolojik Rehber Danışmanlık öğretmenlerimize yönelik her zaman  güncelliğini koruyan ve ürkütücü bir şekilde yaşamımızda yer alan madde bağımlılığı konusunda “Özgürce Yaşa” sloganı ile Sn. Dr. Kültegin Ögel’in katılımıyla sendikamız “Ergenlerde Madde Bağımlılığı Tespit ve Mücadele Yöntemleri” konulu hizmet içi eğitim çalışması düzenlemiştir. Özellikle gençlerimiz için büyük bir tehdit teşkil etmekte olan madde bağımlılığına karşı mücadele, konuya hakimlik, bilinçliliğin artması için sendikamız  öğretmenlerimize yönelik böyle bir eğitimi ve atölye çalışmasını gerçekleştirmeyi hedeflemiştir.

 

ÇALIŞMALARIMIZ / TOPLANTILARIMIZ

19 Mart Cumartesi günü 10:00’da Sendikamız Merkez lokalinde Prodeftiki Öğretmenleri ile görüşme ve etkinlik gerçekleştirildi.

PROODEUTIKHIMG_8273014

21 Mart Pazartesi Karpaz okulları ziyaret edildi.

21 Mart Pazartesi 14:00’de Kıbrıslı Öğretmen Sendikaları Periodik Toplantısı Dayanışma Evinde DAÜSEN Evsahipliğinde gerçekleşti.

22 Mart Salı 09:30’da Bayraktar Ortaokulu ziyaret edildi.

22 Mart Salı 11:30’da Tüzük Komitesi toplantısı, eğitim bakanlığında gerçekleşti.

22 Mart Salı 15:00’te Eylem Komitemizin Toplantısı gerçekleşti. Gündem: Uygulanmayan Yasa, Tüzükler ve Stratejimiz

23 Mart Çarşamba 11.30’da PEO Genel Merkezi’nde 5-8 Ekim 2016’da Güney Afrika’nın Durban kentinde yapılacak olan DSF’nin 17. Dünya Kongresi konulu toplantı gerçekleşti.

23 Mart Çarşamba 15:00’te Yönetim Kurulu Toplantımız gerçekleşti.. Gündem: 1- Tesis, 2-Yasa ve Tüzükler, 3-Bilgilendirme

23 Mart Çarşamba 17:30’da Kıbrıs Diyalog Formunun Sendika Grup Toplantısı – Fulbright (Ara bölge)’de gerçekleşti.

24 Mart Perşembe 10:00’da Cumhurbaşkanı Akıncı’nın  sendikaların Başkan ve Genel sekreteriyle müzakerelerle ilgili görüş alışverişi toplantısı Cumhurbaşkanlık Sarayında gerçekleşti.

25 Mart Cuma 15:30’da Öğretmenlerin Gasp edilen haklarıyla ilgili TDP ziyaret edildi.

25 Mart 2016 tarihinde Bulgaristan Öğretmenler Sendikası tarafından Bulgaristan’ın Sofya şehrinde gerçekleştirtirilen “Balkan Öğretmen Sendikaları Barış Konferansı”na sendikamızı temsilen Yönetim Kurulu üyelerimiz Ahmet Billuroğlu ve Metin Türkmen katılmıştır.

28 Mart Pazartesi 14:00’te öğretmenlerin yasal haklarının gasp edilmesi ile ilgili YKP ziyaret edildi.

29 Mart Salı 14:00’ta Hala Sultan İlahiyat Koleji müdürü Ali Yaman sendikamızı ziyarete etti.

30 Mart Çarşamba 12:00’de  öğretmenlerin yasal haklarının gasp edilmesi ile ilgili CTP-BG ziyaret edildi.

30 Mart Çarşamba 16:30’da Mülteci Hakları Derneği ve KTOEÖS gönüllüleri ile Mülteci Çocuklarına yönelik Atölye Çalışması Programı planlama toplantısı gerçekleşti.

31 Mart Perşembe 14:00’de Yönetim Kurulu Toplantımız gerçekleşti. Gündem: 1- Tesis, 2-Yasa ve Tüzükler, 3-Bilgilendirme

31 Mart Perşembe 14:00’de Avrupa Komisyonu Program Destek Ofisinde Yaşam Boyu Eğitim Komitesi VETLAM II toplantısı gerçekleşti.

31 Mart Perşembe 15:00 – 18:00 saatleri arasında AB Bilgi Merkezi tarafından Avrupa Irkçılığa Karşı Eylem Haftası çerçevesinde “Toplumsal Çeşitliliğin Gücü” temalı etkinlik Bedesten’de gerçekleştirildi.

1 Nisan Cuma 14:00’te  öğretmenlerin yasal haklarının gasp edilmesi ile ilgili BKP ziyaret edildi.

1 Nisan Cuma 19:30- 22:30 saatleri arasında  başkanımız  Tahir Gökçebel, Genç TV’de Hüseyin Ekmekçi’nin programına katıldı.

 

DUYURULARIMIZ

48. Olağan Mali Genel Kurula Çağrı

KTOEOS (1)

 

KTOEÖS XII. Oğuz Türkmen Halı Saha Futbol Turnuvası DOĞU ve BATI Fikstürü

Futbol turnuvası 2016

Sendikamızın düzenlediği Oğuz Türkmen Halı Saha Futbol Turnuvasında takımlar Batı(Lefkoşa-Girne-Güzelyurt) ve Doğu (İskele-Mağusa-Mesarya) olmak üzere 2 grubaayrılması kararlaştırılmıştır. Her gruptan ilk 4 sırayı paylaşacak takımlar Çeyrek Finallere katılma hakkı elde edecektir.

Çeyrek Finalde eşleşmeler aşağıdaki gibi olacaktır:

Batı 1.si  – Doğu 4.sü

Batı 2.si  – Doğu 3.sü

Batı 3.sü – Doğu 2.si

Batı 4.sü – Doğu 1.si

 

Çeyrek Final, Yarı Final, 3.lük ve Final karşılaşmaları Göçmenköy’deki Atatürk Spor Kompleksi’ndeki halı sahada oynanacaktır.

 

Tarihler ise şu şekilde düzenlenmiştir.

Çeyrek Final maçları:  10-11 Mayıs 2016, Salı ve Çarşamba

Yarı Final maçları:       20 Mayıs 2016, Cuma

3.lük ve Final maçları: 27 Mayıs 2016, Cuma

XII. Halı Saha Futbol Turnuvası 2016 Batı grucu Fikstürü

XII. Halı Saha Futbol Turnuvası 2016 Doğu grubu fikstürü