Dipkarpaz Ortaokulunda Neler Oluyor?

0
124

Dipkarpaz Ortaokulunda bir süreden beridir sıkıntılar yaşanmaktadır. Okula ve okul idaresine dışarıdan müdahaleler söz konusudur. Veliler sürekli okulun içerisindedir. Bakanlığın sürdürdüğü yanlış politikalarla, yapamadığı doğru müdahalelerle okul kapanma noktasına gelmiştir.

Okulda geçen hafta gerçekleşen olayda iki öğrenci, okulda görev yapan bir kadın öğretmenimizin kendilerini ders düzenini bozucu hareketlerinden dolayı uyarmasından sonra, öğretmenin arkasından ahlak dışı hareketlerde bulunmuşlardır.  Buna tanık olan öğrenciler öğretmene bunu aktardığında öğretmen okul müdürüne olayı anlatıp şikâyette bulunmuştur. Ortada öğrencilere yönelik bir darp olmamasına rağmen, ne yazık ki olay basına darp olayı olarak yansıtılmış, hem öğretmen hem de okul müdürü zan altında bırakılmış ve bir karalama kampanyası haline dönüştürülerek öğretmenin ve okul müdürünün itibarının zedelenmesine neden olmuştur.

Bu okulda görev yapan öğretmenlerimiz, tüm imkânsızlıklara rağmen büyük özveri ile görevini yapmaya çalışmaktadır. Ancak bu olay ve bir yıllık sürede yaşananlar öğretmenlerin ve okul idaresinin huzurunu, moral ve motivasyonunu bozmakta, eğitim-öğretimi olumsuz etkilemektedir.

Bugüne kadar okulda yaşananlarla ilgili sıkıntıların tümü Milli Eğitim Bakanlığına aktarılmıştır fakat alınması gereken önlemler ötelendiği gibi, siyasi dengelerle hareket edilmiş, bazı şeyler görmezlikten gelinerek esas suçlar ve suçlular ortaya çıkarılmamıştır.

Son yaşanan olayda bazı basın organlarının araştırmadan, soruşturmadan etik dışı bir şekilde gazetecilik anlayışıyla bu haberin bu şekilde yayınlamasını, hem okul müdürünü hem de öğretmenimizi rencide etmesini şiddetle kınıyor, bakanlığı araştırma başlatarak olayın iç yüzünü ortaya çıkarması için göreve davet ediyoruz.

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)