Bu vandallığı yapanlar hesabını vermelidir

0
73

Bir öğrencimizin Levent Kolejinde yetişkinler tarafından dövülmesi bir vandallıktır. Bu vandallığı yapanları kınıyoruz. Öğrencimize, ailesine ve öğretmenlerimize geçmiş olsun diyoruz. Bu olaya adı karışanların gerekli cezayı almasının takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Levent Kolejinin bu olayı “müşteri halklıdır” mantığından öte değerlendirmesini bekliyoruz.  Olaya karışan öğrencilere gerekli disiplin işlemlerinin derhal başlatılmasını, polise intikal eden olaya karışan herkesin de adalete hesap vermesini bekliyoruz. 

Okullarımızın güvenliği, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin her türlü saldırıya karşı korunması başta devletin ve Milli Eğitim Bakanlığının asli görevidir. Uyuşturucu, kumar, gasp, soygun, saldırı, şiddet ve gıda güvensizliklerinin arttığı, Kıbrıs’ın kuzeyinin sorma gir hanına döndüğü bir dönemde “Okul sağlığının ve güvenliğinin” mutlaka bilimsel yöntemlerle oluşturulacak politikalara ve önlemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Kendi öğretmenini, öğrencisini koruyamayan bir devletin ve Milli Eğitim Bakanlığının daha önemli görevi ne olabilir?

Bu vesile ile Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığına bir kez daha okul sağlığı ve güvenlikleri hakkında ciddi bir çalışma yapması ve önlem alması çağrısında bulunuyoruz. Bu ülkeyi sorma gir hanı, kumar, fuhuş, mafya adasına çeviren siyaset okullarımızı da ciddi tehdit altına sokmuştur. Basiretsiz, talimatlara evet diyen yönetim anlayışının mutlaka değişmesi gerektiği çağrımızı yineliyoruz. 

Tahir GÖKÇEBEL

     Başkan 

Yönetim Kurulu a.