BU KADAR MASKARALIK YETER

0
92

 

UBP toz duman içerisinde kurultay tamamlamaya çalışırken devlet okulları sorunlar nedeniyle eğitime başlayamayacaktır. 2012-2013 eğitim yılı ders zilinin çalmasına bir hafta kalmıştır. Eğitim Bakanlığı bugüne kadar sorun çözecek ciddi tek bir adım atmamıştır. En önemlisi binlerce üniversite mezunu işsiz varken genel orta öğretimdeki okullarımız 1500 ders saatinden fazla boş dersle öğretmensiz açılacaktır. 45 okulun hemen hemen hepsinde öğretmen, 3 okulda müdür, 8 okulda müdür muavini eksikliği ile eğitim zili çalacaktır.

 

         Okul kitapları, müfredat programı oynamaları, yeni gelen öğrenciler, sınıf kalabalıkları, Oğuz Veli Ortaokulu, Atleks Sanverler Ortaokulu ve diğer okullara zorla yığılan fazladan kayıtlar, devam eden veya başlamayan inşaatlar, bütcesizlik derken okullar yarı yıla kadar sorun yumağı olmaya devam edecektir.

 

         Yaz tatili boyunca tüm çabamıza rağmen kış uykusundan uyanmayan, üstelik nakil tüzüğü, ilahiyat alanı, Bakanlar Kurulu kararları, ek bütünleme, izin kullandırmama, yasadışı cezalandırma, maaş kesme, nakillerin Kamu Hizmeti Komisyonuna gönderilmemesi gibi anti demokratik, yasa dışı, iş bilmez davranışlarla öğretmen, veli, öğrenciyi bezdiren, moral motivasyonu çökerten Eğitim Bakanlığında hala daha sorunları konuşup çözecek merci bulunmamaktadır.

 

         Günlerdir çabalıyoruz. Bu kadar maskaralık yeter diyoruz. Devlet okullarını sahipsiz bırakanlara, halkla dalga geçenlere çağrı yapıyoruz. Bu gidişle okulları açmayacağız. 2012-2013 yılına eylemlerle başlayacağız. Aylardır mücadele ediyoruz ancak sorumlu muhatap bulamıyoruz. Devlet okulları, kamusal eğitim, yoğun çıkar çatışmalarına dönen UBP kurultayından önemsiz olamaz. 

 

Basn_Bildirisi_55-19-2012.pdf