BAŞARAMAYACAKSINIZ, İZİN VERMEYECEĞİZ!

0
651

Ülkemizde siyasi amaçla kurulduğu net olan ilahiyat kolejinin okul aile birliği başkanlığına elçilik tarafından atanmış olan zat ülkemize inşaat işçisi olarak gelmiş, ne hikmetse!  Kısa sürede zenginleşmiş ve inşaat şirketi sahibi olmuştur. Elçilik tarafından açılan ihaleleri de alan bu zat sendikalı öğretmenleri ve öğretmen sendikalarını hedef göstererek ilahiyat koleji diploma töreninde hayasızca konuşmalar yapmış, okulun kapatılacağı iddiasıyla eylemler düzenlemiş şimdi de ailesine kamu hizmeti komisyonunu basarak haksız, hukuksuz, zorbalıkla avantajlar kazandırmaya çalışmaktadır. Kukla hükümetin başbakanı da kamu hizmeti komisyonunu sorguya çekerek bu zorbalığa talimatla alet olmakta, yasal zeminde çalışmalarını sürdürmeye çalışan kurumlarımızın işleyişine müdahale etmeyi sorgulamayı kendinde hak görmektedir.

 

Kurumlarımıza yapılan saldırılar

bizzat elçilik eliyle organize ediliyor görünümü vardır

 

Eğitim bakanlığında TC elçiliğiyle oturtulan memur Kıbrıs Türk toplumuna hakaret etmiş ama hala oturtulmaya, görev yaptırılmaya devam etmektedir. Afrika gazetesine saldıranları TC elçiliğinin tuttuğu avukat savundu dedikoduları çıkmıştır. Okullarımıza görevlendirilen sözde öğretmenler hem kadroları tutmakta, hem de TC elçiliğinde sürekli toplantılar yaparak stratejiler belirlediği söylenmektedir.

 

Feto’yu suçlayanlar Feto tarzı örgütlenme mi yapmaktadır ?

Münferit gibi görünen bu ve buna benzer onlarca olayın arkasında, hukuksuz taleplerine, kurumlara, topluma saldırıların arkasında TC elçiliği mi var?

 

Bunları yapanların polisten dahi çekinmeden bu cüreti bulanların güç odağı TC elçiliği mi?

 

Ülkemizin kurumlarımızın biz Kıbrıslı Türklerin üzerinde baskı yapanlar tahakküm altına almaya dönüştürmeye çalışanlar, bu ülkenin kaynaklarını, Kıbrıslı Türklerin yasal haklarını kullanarak rant elde edenler üstüne üstlük Kıbrıslı Türklere hakaret eden, aşağılayanlar ve bunlara fırsat veren işbirlikçiler;

 

Sizlere ve bu tür çapulculara bir kez daha hatırlatırız ki bu ülke bizimdir.

Kendi kendimizi yönetme ve var olma mücadelesinden vazgeçmeyeceğiz.

Başaramayacaksınız, izin vermeyeceğiz!

 

 

Selma EYLEM                           Şener ELCİL

KTOEÖS Başkanı                   KTÖS Genel Sekreteri