AKP faşizmini kınıyoruz

0
91

      Bir zamanlar azınlık, muhalif,  ve  mazlumdum yakınmalarından,  şimdi  iktidarım, çoğunluğum ve halkına zulmeden bir zalime dönüşen AKP iktidarı meşru bir iktidar olmayı yitirmiştir. Her fırsatta halkına biber gazı, cop, silah ve TOMA’larla saldıran bu zihniyet mazlum değil bir zalim ve faşist olmuştur. Taksim’de kendi parkına, ağaçlarına sahip çıkan mahalle insanları, çocuk, kadın ve yaşlılara panzerlerle, silahlarla, Toma’larla saldıran anlayış halkın temsilcisi olmaktan uzaklaşmıştır. AKP  zihniyet kendisini iktidar yapan  Türkiye halkının hassasiyetlerini bilerek, kaşıyarak, siyasi istismar ederek iktidar olmayı sürdüremez. İnsan olma değerleri yerine kendi değerlerini koyarak ve din istismarlığı yaparak herkesi aşağılayan, ezen AKP iktidarı meşru bir iktidar olamaz. AKP yaşanan her faşizan olaydan sonra provokasyon ayaklarına yatıp yapay bir de gündem oluşturarak yaptığı zulümden kendini kurtaramaz. 

    Hitler’in çok iyi bir Hristiyan olması!!! Ve Hristiyanlığın ulvi çıkarları!!! uğruna nazi olmayan yahudileri ve ötekileştirdiği diğerlerini polis, asker, mahkeme ile işlerini bitirmesi ve AKP arasında bir bağlantı var mı? Toplama kamplarını insanlığın gözlerinden kaçıranlar ile Roboski, Reyhanlı, 1 Mayıs, TAKSİM olaylarını TV kanalları ve medyadan kaçıranlar arasında bir benzerlik var mı?    

     İMF ve Dünya bankasının sömürgeci, yayılmacı, neo liberalist politikalarını, ABD ile ittifak yaparak uygulayan ve Büyük Ortadoğu emperyalizminden bölgede rol kapmaya çalışan AKP’nin halkına karşı uyguladığı faşizmdir. Halkın tüm zenginlikleri özelleştirme adı altından uluslararası şirketlere peşkeş çekilmiştir. AKP ve kuklası UBP aynı mantıkla birlikte çalışarak Kıbrıs’ın kuzeyinde de  her türlü faşizan saldırılarla peşkeşleri yapmaya devam etmektedir.   Onlarca kez kendi polisini halkına saldırtan AKP , kukla UBP zihniyetini Kıbrıs Türk Toplumu da çok iyi bilmektedir. DAÜ’de, KTHY önünde, Ercanda, Teknecikte, LTB çalışanlarına…..yapılan saldırıları unutmamıştır. Taksim’de halka yapılan saldırı bize de yapılmıştır. Taksim’deki direnişi selamlıyoruz.Zalimlerin zulmüne ve  zihniyetine karşı direnmeye devam edeceğimizi  kamuoyuna bir kez daha bildirir, zulme karşı tüm halkları direnmeye çağırırız.                                                                                                                   

                                                                                                                                       Tahir GÖKÇEBEL

                                                                                                                                              BAŞKAN

                                                                                                                                        Yönetim Kurulu (a.)