3 – 10 Eylül 2014 Sayı 18

0
178

SAYI 18 kAPAK

EĞİTİMİN NİTELİĞİNİ ARTTIRMAK TAKİYYE İLE OLMAZ

takkiye

CTP-DP Hükümeti ve Eğitim Bakanı Devlet Okullarında bilimsel, parasız, demokratik eğitim verilmesini sağlamak ve kamusal olan bu hizmetin niteliğini artırmakla yükümlüdür. Biçim olarak eğitime, öğretmene önem veriyor gözükse de içerik olarak eğitimde popülizm, çıkar ve takiyye yapılmaktadır. Sistematik olarak eğitim hizmetini veren öğretmenin haklarını budayan, eğitimi metalaştırıp özel okulları teşvik eden CTP-DP ve Eğitim Bakanı, uygulanan yeni Liboş politikaların yarattığı kaos ve yıkımı öğretmen, öğrenci ve veli üzerine yıkarak yağ gibi de su yüzüne çıkmak istemektedir.

Her söylemde öğretmeni hedef yapan, haklısınız denilen konularda dahi hiçbir adım atmayan CTP-DP’li bakanlar ve çaresizleri oynayan Sn. Eğitim Bakanı sadece popülist politikalarla günü kurtarma mantığı ile hareket etmeye devam etmektedir. Hem nala hem mıha vurularak eğitimde nitelik sağlandığını zannetmektedir.

 

Çalışmalarımız – Toplantılarımız

4 Eylül Perşembe ABD elçiliğinde Siyasi danışmanlarla Kıbrıs Sorunu ve müzakere süreci ile ilgili sendikamızla toplantı gerçekleşti.

5 Eylül Cuma, Mesleki Teknik Öğretmenlerimizle İşletmelerde Beceri Eğitimi Denkliği ile ilgili toplantımız gerçekleşti.

8 Eylül Pazartesi, sendikalarla Göç Yasası ile ilgili komite toplantısı gerçekleşti.

9 Eylül Salı, sendikamızın Ekoloji Komitesi toplandı. Gündem: Yenilenebilir enerji yardımcı materyali hazırlık çalışması

9 Eylül Salı, sendikamızın Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesinin toplantısı gerçekleşti.

 

ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞTURMAK VE TEMİZ ÇEVRE İÇİN OKULLARDA ÇÖP AYRIŞTIRMA

Back-to-school-goes-green-618x264

Ülkemizde kirliliğe sebep olan atık malzemelerin geri dönüşümünü sağlayarak atık malzemelerin hammadde olarak kullanılması ve çevre kirliliğinin engellenmesi amacıyla okullarımızda kağıt, pet şişe, teneke ve pil atıklarını ayrı toplayarak geri dönüşümünü sağlamak ve doğanın korunmasına katkıda bulunmak, toplum içerisinde çevre bilincini yükseltmek için okullarımıza gerekli çöp ayrıştırma kutularının alınmasında, atıkların periyodik olarak okullardan toplatılmasında ve öğrencilerimize geri dönüşüm hakkında farkındalıklarını arttırmak için gerekli temel eğitimin sağlanmasında Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sayın Dr. Hamit BAKIRCI’’ya bakanlık tarafından gerekli katkının yapılması talebinde bulunduk.

Bilinçli ve duyarlı nesiller, ayrıca temiz bir çevre için Öğretmenlerimizin bu konuda desteğini bekleriz.

 

DUYURU