17 – 23 Ağustos 2015 Sayı 59

0
168

Statüko Bekçilerinin Barışı Provoke Etmesine İzin Vermeyeceğiz

Leyla  Çınar Algül

Barış ve Demokrasiyi çalıştırmak istemeyen karanlık güçlerin yıllarca Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum Toplumunu korku altında tutarak oluşturdukları statükoyu sürdürme gayreti olan bu ve benzeri saldırıları kabul etmeyeceğiz.

Bu tür saldırılar aslında demokrasiye, barışa yapılmaktadır. Bu saldırıları kimlerin yaptığını toplum olarak yaşadığımız tecrübelerden dolayı gayet iyi bilmekteyiz. Bizleri yönetenlerin, polisin de bildiğini sanıyor ve kısa sürede polisten net bir açıklama yapılmasını, faillerin teşhir edilmesini ve adalete teslim edilmelerini bekliyoruz.

19 Ağustos tarihinde yayınlanan basın bildirimizin tam metni web sitemizde

modern Kole

TL’nin anavatanında çıkan enflasyon oranının burada yokmuş gibi gösterilmesi tam bir sahtekârlık durumuna dönüşmüştür. Enflasyon kayıplarının %50’lere vardığı, dövizin uçtuğu, alım gücünün son dört yılda % 50 kaybedildiği bir dönemde  işveren ve hükümet el ele vererek asgari ücreti 55 TL arttırması!!! tam bir İHANET örneğidir.

Önce yasal olan Mali Protokol görüşmeleri anlamsızlaştırıldı, sonra eşel-mobil kaldırıldı, Hayat Pahalılığı ödeneği donduruldu, DPÖ rakamları ile oynanmaya başlandı, yılda iki kez artırılması gererken asgari ücret realiteden uzak SEFALET ÜCRETİNE dönüştürüldü. TC paketleri bahane gösterilerek GÖÇ YASASI geçirildi. Yeni istihdam edilen üniversite mezunları dahi sefalet ücretine mahkûm edildi.

20 Ağustos tarihinde yayınlanan basın bildirimizin tam metni web sitemizde

ÇALIŞMALARIMIZ / TOPLANTILARIMIZ

17 Ağustos Pazartesi saat 14:00’de sendikamız yürütmesi öğretmen hakları ve eğitim sorunları ile ilgili UBP ile görüşme gerçekleştirdi.

18 Ağustos Salı saat 16:30’da  sendikamız yürütmesi Başbakan Ömer Kalyoncu’yla Öğretmen Hakları ile ilgili görüşme gerçekleştirdi.

19 Ağustos Çarşamba saat 09:00’da başkanımız Tahir Gökçebel Genç TV’de konuşma programına katıldı.

19 Ağustos Çarşamba saat 10:30’da KTOEÖS – ÖYAK Yürütme Kurulları toplantısı gerçekleştirildi.

21 Ağustos Cuma saat 11:00’de sendikamız yürütmesi Münhallerle ilgili Maliye Bakanı ile görüşme gerçekleştirdi.

21 Ağustos Cuma saat 12:30’da sendikamız yürütmesi öğretmen hakları ve eğitim sorunları ile ilgili CTP ile görüşme gerçekleştirdi.

 

DUYURULARIMIZ

Kamu Hizmeti Komisyonu Öğretmen Sınav Duyurusu ve Münhalleri

Kamu Hizmeti Komisyonu Öğretmen Sınav Duyurusu KAPAK

Kamu Hizmeti Komisyonu Öğretmen Sınav Duyurusu 2015

Kamu Hizmeti Komisyonu Öğretmen Münhalleri 2015

Ogretmenlik Basvuru Formu

sinav_testlerinin_kapsami

 

1 Eylül Dünya Barışı için Eylem Günü

1 EYLÜL corrected Final version 17.08.2015

 

Öğretmen Sendikalarından Ortak Sergi

Son başvuru tarihi 18 Eylül 2015. Katalog hazırlığı için başvuruların dijital profil fotoğraf ve eser fotoğrafı ile yapılması gerekmektedir. Fırsat eşitliği için başvuruların sadece bir eser ile yapılması rica olunur. Jüri tarafından kabul edilen eserler üye olunan sendikaya 28 Eylül tarihine kadar teslim edilmelidir. Tüm üye öğretmenlerimizin başvurusuna açıktır.

 

Öğretmenler Günü Poster ve Programı 2015Resim Sergisi Başvuru Formu