Zulme Karşı İsyan Haktır

0
213

 

Günlerdir dünyanın birçok yerinde devam eden gösterilerin manasını anlamayan iktidar, bu güne kadar ölenlerin, yaralananların sorumlusudur. Polise vur emri verenler ve bunu uygulayan polis katledilen ve yaralananların ve olacakların baş sorumlusudur. Bu fiili suçu işleyen, kendi halkına zulüm yapanlar hesap vermelidir. Barışçı protesto gösterilerine karşı silahlarla, joplarla, TOMA’larla kullanılan gücün emrini verenler en az Mısır’da Mübarek, Libya’da Kaddafi, Irak’ta Saddam’a kadar suçlu değil midir? 

Çapulcu: Yağmacı demektir. Türkiye’de ve Kıbrıs’ta halkın malı olan okulları, limanları, arazileri, kurumları kendi yandaşlarına peşkeş çeken AKP ve kuklaları esas yağmacılardır. Bu olayları provokatörler çıkarmış diyor Sn. Türkiye Başbakanı; asıl provokatör halkın yediğine, içtiğine, yaşayışına, kültürüne, dinine, mezhebine karışan iktidar sarhoşu anlayıştır. Esas provokatör halkın niçin gösteri yaptığını anlamamazlıktan gelerek halkına polis şiddeti uygulatan, ona besleme, çapulcu, vandal, provokatör tanımları yapan patavatsızlıktır. 

Halkın tüm yaşamına müdahale eden, onu fakirleştiren, işsizleştiren, köleleştiren bir iktidar anlayışına Türkiye halkı isyan etmiştir. Üç – beş aile ve yandaşları balla beslenirken ötekileştirdiklerini ezen, dışlayan, köleleştiren iktidar anlayışına isyan edilmiştir. İktidarın zulüm ve küstah anlayışına karşı halk isyan etmiştir. Sözde halkımın hizmetkârıyım diyen iktidar sarhoşu anlayış bu isyanı doğru okumalıdır. Müdahalesiz gerçek demokrasi, barış, insanca bir yaşam isteyen sokakların dili anlaşılmalıdır. Bu isyan ateşi baskı ve şiddetle sönmeyecektir. Türkiye halkını en iyi anlayan yıllardır aynı baskı ve zulüme maruz bırakılan, aşağılanan Kıbrıs Türk Halkıdır. Bu yüzden Kıbrıs Türk Halkı Taksim Direnişinin yanındadır. Zalimlerin zulmüne karşı üreten, direnen, aşağılanan, köleleştirilmek istenen mazlum halkın yanındadır. KTOEÖS ve Kıbrıs Türk Halkı dayatmalara ve faşizme direnen Türkiye halkını ayakta selamlamaktadır. 

 

 

 

 

                                                                              Tahir GÖKÇEBEL

                                                                                     Başkan 

                                                                              Yönetim Kurulu a.