Sendikal  Platform olarak faşizme karşı EL-SEN’in yanında durmaya devam edeceğiz

0
111

Kıbrıs Türk toplumunun elde kalan en önemli üretim aracı olan KIB-TEK ile ilgili spekülatif açıklamalar yapan Ekonomi Bakanı Sn. Erhan Arıklı’nın, yanlışlarını ortaya koyan EL-SEN’e de saldırmayı bir marifet saymaktadır.

Geçmişte barış isteyen Kıbrıslı Türklerin dillerinde sigara söndürme askere tecavüz ettirme gibi sapık düşüncelere sahip, faşist bir kişinin bakan koltuğuna oturunca değişmesini beklemek abesle iştigaldir. Son dönemde “Elektrik Kurumu’nda yolsuzluk var” söylemleri ile ortaya çıkan Sn. Arıklı, her nedense bu usulsüzlük ve yolsuzlukları bir türlü belgeleri ile açıklamamıştır. Yakıt alımı ihalesini somut gerekçelerle iptal edemeyen Sn. Arıklı, kendini eleştiren EL-SEN Başkanı Kubilay  Özkıraç’ı  itham  ederek  saldırmaya  başlamıştır.  Bu  da  yetmezmiş  gibi Kubilay Özkıraç’ın katıldığı programın yapımcısına da saldırmayı sonra da hiçbir şey olmamış gibi özür dilemeyi alışkanlık haline getirmiştir.

Saldırı ve öfke ile faşist duruşunu göstermeyi alışkanlık haline getiren Sn. Arıklı, bakan olarak hiçbir icraat yapamamanın ezikliğini gizlemeye çalışmaktadır. Ülkeyi batıran, insanları aç ve işsiz bırakan bu zihniyet yalan söylemlerle ve saldırılarla bir başarı elde edeceğini sanıyorsa yanıldığını görecektir. Akaryakıt alımı ile ilgili koparılan kıyamet  konusunda  EL-SEN  gerçeklerini  söylemeye,  Sendikal Platform olarak faşizme karşı EL-SEN’in yanında durmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla.

 

Sendikal Platform