KTOEÖS Yönetim Kurulu Eğitim-Sen Üye Eğitimcilerle Dayanışma için İmza ve Yardım Kampanyası Başlattı

0
128

Yönetim kurulumuz, Türkiye’de hukuksuzca görevlerinden atılan veya uzaklaştırılan kardeş sendikamız Eğitim-Sen üyesi tüm eğitimcilerin görevlerine iade edilmelerini talep etmek amacıyla imza ve yardım kampanyası başlatma kararı almıştır. Ayrıca, isyanları işlerini geri istemek olan ve bedenlerini açlığa yatıran ve bu bağlamda süresiz, dönüşümsüz açlık grevinde olan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın ölüme terk edilmemesi, serbest bırakılması ve tüm ihraç edilen öğretmenlerle birlikte görevlerine iade edilmelerini ve yaşamlarına sağlıklı bir şekilde insanca devam edebilmeleri talebini desteklemek için de bu kampanya başlatılmıştır.

Sendikamızın uluslar arası alanda örgütlü olduğu Eğitim Enternasyonali de (EI) görevlerinden atılan ve zor durumda olan eğitimcilere destek vermektedir. ETUCE Kıbrıs temsilcisi olan sendikamız da buna paralel olarak, işlerinden atılan tüm emekçilere maddi ve manevi destek verme, dayanışma kararı almıştır.

KTOEÖS olarak bizler bu kampanyayla yetkilileri sağduyuya davet ediyor, hukuksuzca işinden edilen ve bin bir zorluklar içinde yaşamaya çalışan eğitimcilerle açlık grevinde olan iki eğitimcinin bir an önce  görevlerine iade edilmesini talep ediyoruz!

Saygılarımla,

 

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)