KTOEÖS Seçilmiş Kurul ve Temsilciler Kurulu Eğitim Seminerimiz Gerçekleşti

0
239

Yönetim, Disiplin, Denetleme Kurulları ve Okul Temsilcilerimize yönelik Eğitim Seminerimiz 9 Kasım 2019, Cumartesi 09:30-17:00 saatleri arasında Acapulco Otel’de gerçekleştirildi.

Eğitim seminerimiz Başkanımız Selma Eylem’in açılış konuşmasıyla başladı. Kamusal nitelikli, bilimsel, laik eğitim mücadelesi yolunda sendikal örgütlülüğün önemine değinerek, öğretmenlerimizin özlük haklarının geliştirilmesi ve korunması için de hep birlikte çalışılmasının önemini vurguladı.

Başkanımızın açılış konuşmasının ardından sunumlar gerçekleştirildi.  Genel Sekreterimiz Aziz Selengin’in “Sendika Nedir?” sunumu sonrasında Yönetim Kurulu Üyemiz Tahir Gökçebel  “Sendikanın önemi nedir? Stratejiler Neler Olmalıdır?” konu başlıklı sunumunu gerçekleştirdi ve devamında üyelerimizle tartışma oturumumuz yer aldı. 

 

Eğitim Sekreteriliğinden Ömer Akkanat ve Cumali Avcı’nın katkılarıyla “Eğitim Sistemimiz / Nakiller / Ders Denklikleri” konularında üyelerimiz bilgilendirildi ve interaktif tartışmamız gerçekleşti. 

Örgütlenme Sekreteri Ahmet Karaoğulları ise Seçilmiş Kurul Üyeleri & Temsilcilerin yetki ve görevleri” konu başlığığla sunumunu gerçekleştirdi.

Öğlen arasının ardından  Mali Sekreterimiz Ozan ElmalıÖğretmen Maaşları, Bordrolar”  ve Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürü – Ayşe Avseven  “Kısa ve Uzun Vadeli Sigorta Menfaatleri ve Emeklilik” konularında eğitime katılan üyelerimizi bilgilendirdi ve sorularını yanıtladı.

Sunumların ardından katılımcılarımız 3 grupa bölünerek Çalışma Atölyemiz gerçekleştirildi ve sonrasında raportörler tarafından Çalışma Atölyeleri Raporları sunuldu.