Kamuoyunun Sesine Kulak Verin !

0
166

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Sayın Serdar Denktaş hükümetin yaz saati uygulamasına devam edeceğini, kış saati uygulamasına bu yıl da geçilmeyeceğini açıkladı. Hükümet, bu kararıyla geçen yıl yaşananları görmezden geliyor, hiçe sayıyor, üç maymunu oynuyor. Geçen yıl yaşananlar bugün hala yüreğimizi sızlatıyor. Dağ yolunda, karanlıkta okul yolunda hayatını kaybeden gencecik canların acısını bugün hala tüm toplum yüreğinde taşıyor. Kazanın olduğu yolda, iyileştirme yönünde  tek bir altyapı çalışması yapılmadığını ve hatta o yolun kazanın olduğu günden bugüne çok daha kötü ve tehlikeli durumda olduğunu gören herkesin içinde bu acının yanında öfke ve isyan duyguları birleşip zaman zaman medyaya da yansıyor.

Peki hükümet yetkilileri ne yapıyor? Bir kez daha bu siyasi dayatmaya boyun eğiyor ve Türkiye ile eşgüdüm kararı vererek yaz saati uygulamasına devam edeceğini açıklıyor.

Yaz saati uygulamasına devam edilmesinin gerekçesi enerji tasarrufu olarak açıklanmıştı geçtiğimiz yıl. Ancak, Türkiye Elektrik Mühendisleri Odasının istatistiki verilerle yaptığı açıklamaya göre kış saatine geçilmemesi tasarruf değil, israf getirmiş elektrik tüketimi, önceki yıllara oranla artmıştır.

Sayın hükümet yetkilileri, 

Sadece kamu çalışanlarına değil, tüm çalışanlara ve tüm topluma sıkıntı yaratan, hem dış dünyayla iletişim açısından sorunlar yaratan, hem trafikte kaza riskini artıran, hem de elektrik tüketiminde israf yaratan bu uygulamaya devam etme ve bu topluma dayatılanlar karşısında boyun eğme kararınızı KTOEÖS olarak bizler protesto ediyoruz!

Sizleri yapacağınız referandumla kamuoyunun sesine kulak vermeye davet ediyoruz.

Toplumumuza,  ekonomik, kültürel, siyasi, eğitim, din, çevre, nüfus alanlarında yıllardır bizlere yapılmakta olan dayatmalara karşı durma, boyun eğmeme, oldubittilere karşı iradesine sahip çıkma çağrımızı bir kez daha yapıyoruz.

Bıçak kemiği kesmektedir!

Toplumumuzun tüm kesimleri birleşmeli, bu vurdumduymaz hükümet anlayışı değişene kadar birlikte mücadele etmelidir.

 

Selma EYLEM

Başkan

Yönetim Kurulu (a.)